Szépített a Gyergyói HK az Erste Liga döntőjében

A jégkorong Erste Liga (a román–magyar közös bajnokság) döntőjének harmadik meccsén, péntek este Budapesten nyert a Gyergyói HK a Ferencváros ellen, életben tartva a bajnoki reményeit.

Sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok | Fotó: MTI/Ilyés TiborA története első Erste Liga-finűléjában szereplő székelyföldi csapat elveszítette az első két hazai meccset, de az FTC pályaválasztása mellett sikerült szépítenie, így egy meccset még biztosan játzani fognak Gyergyószentmiklóson is.

Az első harmad után még a hazai álltak nyerésre, de a vendégek a második felvonásban megfordították az eredményt. Az utolsó játékrészben sokáig nem született gól, de a hajrában a Fradi lehozta a kapusát is, hogy mezőnyfölényt alakítson, de egy eladott korong megbosszulta magát, és a gyergyóiak megadták a kegyelemdöfést.

Erste Liga, döntő, 3. mérkőzés:
FTC-Telekom–Gyergyói HK 3–5 (2–1, 1–3, 0–1)
A négy győzelemig tartó párharc állás 2–1 a Ferencváros javára. A következő meccset szombat este rendezik, ugyancsak Budapesten.