Szenzáció: Japán legyőzte a német válogatottat a foci-vb-n!

Japán válogatottja 2–1-re legyőzte Németországot a katari labdarúgó-világbajnokság E-csoportjának kedd délutáni nyitómeccsén!

A felkelő Nap országa csapatának diadala talán még a szaúdiak Argentína elleni győzelménél is nagyobb meglepetés az idei vb-n.

A Nemzeti Sport online tudósításában kiemelte, hogy a Bundesligában futballozó japánok okozták a németek vesztét. A távol-keletiek már a 8. percben gólt lőttek al-Rajjanban, ám Daizen lesről lőtt Neuer kapujába, ezért érvénytelenítették a találatot. A vezetést végül a németek szerezték meg Gündögan révén, tizenegyesből, de az utolsó negyedórában a japánok megfordították az eredményt.

A ráadás perceiben a németek mindent megtettek az egyenlítésért, még a kapus is felment fejelni egy-egy szabadrúgásnál és szögletnél, de az ázsiaiak hősiesen védekezve kihúzták a meccs végéig, és óriási meglepetésre legyőzték a végső diadalra is esélyesnek tartott Nationalelfet.

E-CSOPORT, 1. FORDULÓ:
Németország–Japán 1–2 (1–0), gólszerzők: Ilkay Gündogan (33., 11-esből), illetve Doan (75.), Asano (83.)