SuperLiga: zsinórban ötödik mérkőzését is elvesztette a Sepsi OSK

Fotó: FC UniversitateaAlig pár nappal azt követően, hogy a Kolozsvári CFR 3-0-ra kiütötte, a másik kolozsvári csapat, az U is vereséggel küldte haza a kincses városból a Sepsi OSK-t, amely immár zsinórnak ötödik összecsapását vesztette el.

Rossz játékkal nehéz jó eredményt elérni - tartja a fáma, és ez a Sepsi OSK-ra is érvényes, amely hétfő este a labdarúgó SuperLiga 12. fordulójának zárómérkőzésén megtizedelve, motiválatlanul és ötlettelenül futott ki Kolozsváron a sétatéri stadion gyepére a Kolozsvári U elleni mérkőzésre. A két csapat legutóbb május 24-éb nézett farkasszemet egymással Nagyszebenben, ahol a Román Kupa döntőjében a háromszékiek büntetőrúgások után tartották Sepsiszentgyörgyön a trófeát.

A két csapat azonon pontszámmal vágott neki az egymás elleni mérkőzésnek, viszont Ioan Ovidiu Sabău  csapata egy pozitívabb széria után érkezett.

Az U labbdabirtoklási fölénye már a mérkőzés elején nyilvánvaló volt, ez az adat az összecsapás végére 75-25%-on rögzült. Az Egyetemisták főleg a széleken próbálkoztak feltörni a Liviu Ciobotariu által felrakott, öt játékosból álló védelmet, s ebben Robert Silaghi, a CFR-től kölcsönkapott ifi vitte a primet. A szamosújvárosi fiatalember nevéhez fűződik az első félidő legnagyobb gólszerzési lehetősége, amikor a bololdalon felfutó játékos 11-12 méterről mégcélozta a hosszú sarkot, a labda pedig csak milliméterekkel kerülte el a kapufát.  Másik oldalon Pavol Safrankónak volt egy hasonló próbálkozása, de itt is célt tévesztett a csatár.

A második félidőben sem változott a játék képe, az U irányította a játékot. A szentgyörgyiek lecserélték mindkét csatárukat, Safranko és Varga Roland helyére érkezett Mario Rondón és Gabriel Debeljuh. Ez utóbbi a 77. percben, 0-0-s állásnál egy jobbról becenterezett labdát Iliev kapufájára fejelt. Alig pár perccel később a kihagyott helyzet megbosszulta magát, a nagy lendülettel lövésre érkező Dan Nistort a tizenhatoson belül kaszálta el Bogdan Oteliță, a játékvezető pedig elég könnyű síppal a tizenegyes pontra mutatott. A VAR-szobában ülő Kovács István se mentette meg a székelyföldiek „irháját”, maradt a döntés, a sértett Nistor pedig a balra vetődő Niczuly helyére, a kapu közepébe bombázott.

Az eredmény már nem változott, a Sepsi OSK zsinórban ötödik mérkőzését is elvesztette és visszaesett a tabella 11. helyére. A háromszékieknek még mindig van egy elmaradt mérkőzésük a Poli Iași ellen, de ilyen játékkal azon a kiszálláson se teremhet nekik sok babér. Nekik a legjobbkor jön, hogy az Eb-selejtezők miatt mpst félbeszakad a bajnokság, ugyanis ezzel időt kapnak arra, hogy rendet rakjanak a csapatban és a ...fejekben.