SuperLiga: a kiesőjelöltek vereségével kezdődött a hétvégi forduló

A kiesőjelölt UTA és a Kolozsvári Universitatea kudarcával kezdődött az első osztályú labdarúgó-bajnokság alapszakaszának 24. fordulója pénteken: az aradiak egygólos, a kincses városiak kiütéses vereséget szenvedtek.

A forduló nyitó meccsét Ploiești-en rendezték, ahol a „házigazda” Chindia Târgoviște fogadta az UTÁ-t, és már a 9. percben előnybe került egy jól eltalált kapáslövéssel. Az aradiak bő félóra játékidő után, Ubbink révén kiegyenlítették az állást, sőt még egy gólt is rúgtak, amit támadószabálytalanság miatt érvénytelenített a bíró.

A második félidőben több helyzetet is kidolgoztak a vendégek, még egy kapufát is rúgtak, de gólt a rendező csapat játékosai szereztek a hajrára fordulva.A piros mezes aradiak 14 meccse nem tudtak térdre kényszeríteni senkit a bajnokságban | Fotó: uta-arad.ro

Az UTA 14 forduló óta nyeretlen a bajnokságban, legutóbb tavaly szeptember 9-én nyert az FC Botoșani ellen idegenben. Bálint László György vezetőedző csapata a SuperLiga januári újrakezdése óta egy döntetlent játszott, és kétszer veszített, s jelenleg a biztos kiesést jelentő utolsó előtti helyen áll.

Az UTA előtt, az osztályozót érő helyen tanyázik a kolozsvári „U”, amely péntek este Craiován szaladt bele egy nagy pofonba: a múltheti sepsiszentgyörgyi rasszista botrány miatt zárt kapuk mögött rendezett meccsen FCU Craiova 1948 csapata 5–0 arányban „kitömte” az erdélyieket.

SuperLiga, alapszakasz, 24. forduló:
Chindia Târgoviște–UTA 2–1, gólszerzők: Cooper (9.), Neguț (81.), illetve Ubbink (31.)
FCU Craiova 1948–Kolozsvári Universitatea 5–0, gólszerzők: Chițu (12. és 25.), Albu (36.), Bahassa (81.), Blănuță (90.)
FC Hermannstadt–FC Argeș (szombat, 14.30)