FRISSÍTVE – SuperLiga: remiztek az üldözők, ellépett a Farul és a CFR

FRISSÍTVE: A címvédő Kolozsvári CFR kétgólos győzelmet aratott hazai pályán FC Argeș ellen az első osztályú labdarúgó-bajnokság vasárnap délutáni meccsén, és két pontra felzárkózott az éllovas Farul mögé. FRISSÍTÉS: A vasárnap esti rangadón 1-1-es döntetlent játszott a FCSB és a CSU Craiova, aminek legjobban az első két helyezett, a Farul és a CFR örült.

Krasnaqié volt a slusszpoén | Fotó: Kolozsvári CFR Facebook-oldalA hazaiak korán dűlőre akarták vinni a dolgot, és már a második percben megszerezték a vezetést Deac révén. Janga a 25. percben Camora beadása után fejjel juttatta a kapuba a labdát, és – kolozsvári szemszögből nézve – megnyugtató előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőben nem várt segítséget kaptak a piteștiek: egy jobb oldali beadásnál a menteni igyekvő Kolinger „csizmaszárral” piszkált bele a labdába, ami saját kapusa hálójában kötött ki – öngól. A vérszemet kapó lila-fehérek később kihagytak egy ordító helyzetet, de a nagy akarásnak nyögés lett a vége: a ráadás utolsó percében Krasniqi egy 22-23 méterről leadott, jól helyezett lövéssel visszaállította a kétgólos különbséget.

A CFR legutóbbi három tétmeccsét elveszítette, sőt még gólt sem szerzett azokon, úgyhogy a címvédő csapat játékosai önbizalmának bizonyára jót tett a vasárnapi győzelem.

FRISSÍTÉS: Vasárnap este nem csak a bukaresti FCSB és a CSU Craiova szurkolói követték nagy érdeklődéssel, hogy a 26. forduló rangadóján mi történik, ugyanis a mérkőzés kimenetele nagmértékben befolyásolhatta az alapszakasz végén kialakult sorrendet és a csapatok pontszámát, amivel a play-offba kerülnek.

A mérkőzést a FCSB kezdte jobban, Miculescu már a 17. másodpercben megszerezhette volna a vezető gólt, de Laurentiu Popescu az ő lövését még hárítani tudta. Az ebből született szögletnél viszont már tehetetlen volt a craiovai kapus Malcolm Edjouma közeli lövésénél, aki az 58. másodpercben juttatta a labdát a vendégek hálójába.

Fotó: AgerpresA továbbiakban is uralta a meccset a fővárosi alakulat, volt egy utólag visszafújt piros lap is a Craiova ellen, amely a hosszabbítás utolsó percében egy vitatott szögletet követően egyenlíteni tudott. A pontosztozkodás azt jelenti, hogy a 26. fordulóból a Farul és a Kolozsvári CFR „került ki nyertesen”, hiszen a mögötte álló három csapat - FCSB, Rapid és CSU - csak egy-egy ponttal gazdagodott.

SuperLiga, 26. forduló:
Kolozsvári CFR–FC Argeș 3–1, gólszerzők: Deac (2.), Janga (25.), Krasniqi (90+4.), illetve Kolinger (61., öngól)
Chindia Târgoviște–Kolozsvári Universitatea 2–2
CS Mioveni–Rapid 0–0
FC Hermannstadt–UTA 0–0
Farul–Petrolul Ploiești 2–0
FCSB–Universitatea Craiova 1-1