Pontot szerzett a Sepsi OSK Craiován, de győzni két hónapja nem tud

Döntetlent játszott az Universitatea Craiova vendégeként a Sepsi OSK az első osztályú labdarúgó-bajnokság 8. fordulójának hétfő esti záró mérkőzésén.

Gustavo egyszer túljárt Niczuly eszén, másodszor nem sikerült | Fotó: Universitatea Craiova Facebook-oldalA múlt idényben mindkét csapat a felsőházban viaskodott, a házigazdák a harmadik helyen zártak, és megnyerték a Román Kupát, míg a sepsiszentgyörgyiek a negyedik helyet csípték el, és kiharcolták történetük első nemzetközi kupaszereplését.

Ehhez képest a mostani szezonban mindkét együttes keresi régi önmagát, a mezőny második felében foglalnak helyet, mit több, a székelyföldiek legutóbb két hónapja, a bajnokság első fordulójában nyertek, 2–0-ra a most tökutolsó Academica Clinceni ellen.

A hétfő esti találkozó hazai rohamokkal kezdődött, de Niczuly Roland kapus három óriási helyzetben mentette meg csapatát a kapott góltól. Az első negyedóra végén meg „a semmiből” vezetéshez jutottak a vendégek: egy szabadrúgás nyomán kipattanó labdát Fofana lesgyanús helyzetből pofozott a hálóba. Videóbírós rendszer nincs a Liga 1-ben, és emiatt bánkódhattak a szentgyörgyiek is az első félidő derek után, amikor is Gustavo a védők mögött állva bólintott a kapuba egy craiovai beadást.

Vitatható bírói ítéletből maradt a hajrára is, ugyanis a 79. percben egy szabálytalannak vélt megmozdulás után tizenegyeshez jutott a hazai csapat, ám – a látogatók szempontjából a meccs hősévé váló – Niczuly kivédte Gustavo büntetőjét.

A Sepsi OSK értékes ponttal gazdagodott, vasárnap délután pedig hazai pályán az aradi UTA ellen próbálkozhat a második győzelem megszerzésével.

Liga 1, 8. forduló: Universitatea Craiova–Sepsi OSK 1–1, gólszerzők: Gustavo (32.), illetve Fofana (17.).
Szintén hétfői eredmény: Konstancai Farul–Academica Clinceni 5–0.
A forduló további eredményeiről ide kattintva olvashat.