Peking 2022: norvég diadal a férfi sífutók klasszikus stílusú csapatsprint számában

Fotó: Agerpres/EPAA norvég Erik Valnes, Johannes Hösflot Klaebo kettős nyerte a férfi sífutók klasszikus stílusú csapatsprint versenyszámát a pekingi téli olimpia szerdai napján.

A győzelemhez Klaebo kiváló teljesítményére volt szükség, a 25 éves versenyző ugyanis megállíthatatlannak bizonyult a hajrában, és ezzel a második aranyát, összességében pedig a negyedik érmét szerezte meg a kínai játékokon. Klaebónak ez az ötödik ötkarikás aranyérme, valamint pályafutása hetedik olimpiai medálja. Társa, Valnes először állhat dobogóra téli játékokon.

A norvégok mögött a finnek értek célba másodikként, az oroszok pedig harmadikként.

Eredmények, sífutás, férfi klasszikus stílusú csapatsprint (6x1,5 km)