Olaszország legyőzte Walest és csoportelsőként nyolcaddöntős

Az olasz labdarúgó-válogatott hibátlan mérleggel, elsőként jutott a részben budapesti rendezésű Európa-bajnokság nyolcaddöntőjébe, miután a csoportkör harmadik fordulójában, vasárnap 1-0-ra legyőzte Wales együttesét Rómában.

Az olaszok veretlenségi sorozata immár harminc mérkőzést számlál és 2018 szeptembere óta tart, ez pedig legutóbb az 1930-as évek olasz csapatának sikerült. Roberto Mancini szövetségi kapitány tanítványai ráadásul sorozatban 11 győzelemnél járnak, és ezeken a meccseken még gólt sem kaptak.

Eredmény, csoportkör, 3. forduló, A csoport:
Olaszország-Wales 1-0 (1-0)
Róma, Stadio Olimpico, 11 541 néző, v.: Ovidiu Hategan (román)
    gólszerző: Pessina (39.)
    kiállítva: Ampadu (55.)
    sárga lap: Pessina (79.), illetve Allen (51.), Gunter (79.)
Olaszország: Donnarumma (Sirigu, 89.) - Tolói, Bonucci (Acerbi, a szünetben), Bastoni, Emerson - Pessina (Castrovilli, 87.), Jorginho (Cristante, 75.), Verratti - Chiesa, Belotti, Bernardeschi (Raspadori, 75.)
Wales: Ward - Gunter, Rodon, Ampadu - Roberts, Allen (Levitt, 86.), Morrell (Moore, 60.), Williams (Davies, 86.) - Bale (Brooks, 86.), Ramsey, James (Wilson, 74.)

Az első húsz percben jelentősen többet volt a labda az olaszoknál, ez gólhelyzetekben is megmutatkozott, betalálni azonban nem sikerült Mancini tanítványainak. A 30. perchez közeledve rövid időre átvette az irányítást a walesi együttes, amely szögletből veszélyeztetni is próbált, de gólt nem tudott szerezni.

Az olaszok mezőnyfölénye a félidő hajrájában érett góllá, a mérkőzés képe alapján pedig a társházigazda megérdemelten vonult előnnyel a szünetre.

A második félidő tizedik percében minden komoly reményük elszállt a walesieknek, Ethan Ampadu ugyanis csúnya szabálytalanság miatt piros lapot kapott a játékvezetőtől, így Robert Page csapata emberhátrányba is került. Az olaszok ebben a helyzetben magabiztosan tartották előnyüket, és bár a lefújásig többször is megpróbálták növelni azt, ez nem sikerült nekik.

Wales számára ez az egygólos vereség továbbjutást ért, mert a csoport másik találkozóján Svájc 3-1-re verte a törököket, így nem tudott annyit javítani a gólkülönbségén, hogy megelőzze a walesieket.

• Olaszország-Törökország 3-0 (0-0)

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Olaszország 9 pont, 2. (és továbbjutott) Wales 4 (3-2), 3. Svájc 4 (4-5), 4. Törökország 0