Női kézi-vb: kikapott és kiesett a címvédő Hollandia is

Hollandia 37–34-re kikapott Norvégiától a női kézilabda-világbajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában, ezzel visszacsúszott a II. csoport harmadik helyére, így nem juthat be a negyeddöntőbe.

Mindkét csapat annak tudatában lépett pályára a Norvégia-Hollandia mérkőzésen, hogy győzelemmel továbbjut, és ellenfele kiesik, döntetlen esetén pedig hármas pontegyenlőség alakul ki a svédekkel. A 32–32-es vagy annál nagyobb gólszámú döntetlen a norvégoknak és a hollandoknak kedvezett volna, vagyis így kiejthették volna a svédeket.

Gyors és pontos játékkal elsöprő kezdést produkált a címvédő, amely a 14. percben nagy meglepetésre már 11–5-re vezetett. A norvégok időkérésük után fokozatosan csökkentették hátrányukat, és másfél perccel az első félidő vége előtt egyenlítettek (17–17). Az Európa-bajnok a 35. percben vezetett először, és amikor már három találat volt az előnye, a hollandok létszámfölényes támadójátékra álltak át, ám csakhamar letettek erről, mert nem voltak hatékonyak hét a hat ellen.

A címvédő mínusz négyről felzárkózott egy gólra (26–27), majd a 45. perctől szinte a legvégéig felváltva estek a gólok. Az utolsó három percben a hollandok több nagy helyzetet is kihagytak, így nem sikerült egyenlíteniük, vereségükkel pedig kiestek, és a kilencedik helyen végeztek. 37–34

Az I. csoportban az olimpiai címvédő Franciaország az Orosz csapat 33–28-as legyőzésével megőrizte százszázalékos mérlegét és csoportelsőként jutott a nyolc közé. Az oroszok a csoport második helyén léptek tovább. A Győr francia balátlövője, Estelle Nze Minko egyszer talált be. A találkozót egyébként az orosz csapat kezdte jobban, a franciák 6–6-nál azonban egyenlítettek, majd a szünetig ötgólos előnyt építettek ki. A második félidőnek akadt olyan periódusa, amikor kilenc góllal is mentek Nze Minkóék, a hajrára az is belefért, hogy kicsit kiengedjenek.

A negyeddöntőben a norvégok az oroszokkal, a franciák a svédekkel találkoznak. A mérkőzéseket szerdán rendezik.

A hétfői eredményekkel eldőlt, a magyar válogatott a 10. helyen zárja a vb-t.

Női kézilabda-világbajnokság, középdöntő, 3. forduló

I. CSOPORT (Granollers)

• Lengyelország–Montenegró 33–28 (16–9)
  • Szerbia–Szlovénia 31–25 (19–14)
  • Franciaország–Orosz csapat 33–28 (17–12)

1. Franciaország    5             5             –             –             134–100             10
2. Orosz csapat     5             3             1             1             143–129               7
3. Szerbia               5             3             –             2             124–125               6
4. Lengyelország 5             2             –             3             120–131               4
5. Szlovénia           5             1             1             3             123–131                3
6. Montenegró      5             –             –             5             115–143               0

II. CSOPORT (Castelló)

• Puerto Rico–Kazahsztán 30–27 (13–11)
  • Svédország–Románia 34–30 (19–14)
  • Norvégia–Hollandia 37–34 (17–17)

1. Norvégia        5             4             1             –             189–111               9
2. Svédország   5              3             2             –             198–121              8
3. Hollandia       5             3             1             1             212–128                7
4. Románia        5             2             –             3             163–135               4
5. Puerto Rico   5             1             –             4             82–216                 2
6. Kazahsztán   5             –             –             5             97–230                0