Női kézi vb: a trikolórok drámai vereséget szenvedtek a címvédőtől

Fotó: IHFEgy gólos vereséget (30-31) szenvedett a román női kézilabda-válogatott a címvédő Hollandiától a Spanyolországban rendezett világbajnokságon a középdöntő első fordulójában.

A román női kézilabda-válogatott úgy futott ki a címvédő Hollandia elleni összecsapásra a spanyolországi világbajnokság középdöntős szakaszának első fordulójában, hogy tudta, csak a győzelem esetén marad versenyben a negyeddöntős helyekért vívott küzdelemben.

Ennek tudatában nem lepett meg senkit, hogy Adi Vasile tanítványai a kolozsvári születésű Cristina Laslo vezérletével rendkívül motiváltan kezdték a mérkőzést, 12 perc után 7-5-ös román vezetést mutatott a castellói sportcsarnok eredményjelző táblája. A mérkőzés előrehaladtával viszont a holland lányok szintet tudtak lépni, és szünetre már ők mehettek 3 gólos előnnyel (14-17)

A második félidő onnan folytatódott, ahol az első félbeszakadt, a címvédő hollandok fokozatosan elhúztak, már hat góllal is vezettek, amikor a trikolórok mindent vagy semmi alapon egy utolsó nagy erőfeszítéssel elkezdték a kapaszkodást. Négy perccel a vége előtt Laslo egy hetessel kiegyenlítette az állást (29-29), teljesen nyitottá téve a mérkőzést.

A végjátékban a hollandok 31-30-as vezetésénél a román válogatottnak volt még egy egyenlítési lehetősége, de ez már kimaradt, így a trikolórok nem tudták tovább növelni a csoportkörből hozott 2 pontjuk számát és ezzel „elszálltak” a negyeddöntős remények.