Női kézilabda-vb: újabb fölényes győzelmet arattak a román lányok

Újabb fölényes győzelmet aratott a román női kézilabda-válogatott a Spanyolországban rendezett világbajnokságon, Adi Vasile tanítványai vasárnap este 38-17-re győzték le Kazahsztánt, és ezzel – Norvégia társaságában – továbbjutottak a C-csoportból középdöntős szakaszba.

Egy gyengébb első félidő után – szünetben „csak” 14-9-re vezettek – állva hagyta a román női kézilabda-válogatott Kazahsztán csapatát a Spanyolországban rendezett világbajnokság C-csoportjának második fordulójában.  A 38-17-es végeredményhez túl sokat nem lehet hozzáfűzni, talán csak annyit, hogy az első fordulóban a norvég lányoknak sikerül még ennél is jobban elverniük a kazahokat (46-18).

Amúgy e két csapat, mármint a norvég és a román már továbbjutott a D-csoportból, jelenleg az északiak jobb gólarányuknak köszönhetően a tabella első helyét foglalják el, de a csoportelsőségről a kedd este direkt mérkőzés dönt majd.

Az ágrajz alapján a középdöntős szakaszban a D-csoportból érkezők ellen folytatják a trikolórok, onnan Hollandia és Svédország már továbbjutott, a harmadik ellenfél az Üzbegisztán – Puerto Rico mérkőzés nyertese lesz.