Liga 2: elbukta első bajnokiját az FK Csíkszereda

Idegenbeli verességgel kezdte a másodosztályú labdarúgó-bajnokság 2022–2023-as szezonját az FK Csíkszereda. A székelyföldiek hiába vezettek Désen, a hazaiak a hajrában a maguk javára fordították az eredményt.

Kimondva-kimondatlanul az első osztályba való feljutás lehet a célja az FK Csíkszereda 2. Ligában érdekelt csapatának. A székelyföldiek komoly infrastrukturális beruházásokat zártak le, ennek köszönhetően új klubházat, lelátót és edzőpályákat adtak át az utóbbi hetekben. A körülmények tehát adottak a jó eredmények eléréséhez, és akár a nagy álom beteljesüléséhez: az osztályváltáshoz is – felfelé, természetesen. Az FK Csíkszereda 2022/2023-as kerete | Fotó: FK Csíkszereda/Pál Zoltán

A jó rajt reményében utaztak Dican Ferenc tanítványai a bajnokság első fordulójában Désre, ahol a helyi Unirea és néhány száz, mondjuk úgy, rendkívül lelkes helyi drukker várt rájuk. A hazai hívek gigantikus román nemzeti trikolórral és egy szintén óriási „Ardealul pământ românesc” („Erdély román föld”) felirattal fejezték ki önazonosságukat a székely csapat és a világ felé.

Az első lehetőség hazai oldalon maradt ki, Ciocan lövését Gyenge hárította a 4. percben. Negyedóra elteltével jegyezhettünk fel igazi vendéghelyzetet, El-Sawy fejelt a kapu fölé. Az első félóra végéhez közeledve ismét Gyenge bravúrja kellett ahhoz, hogy az FK hálója érintetlen maradjon, Fulga próbálkozását hárította a csíki hálóőr. Az eredmény nem változott a szünetig, maradt a gól nélküli döntetlen.„Erdély román föld" – üzenték a dési szurkolók. De mi köze ennek a focihoz?| Fotó: FK Csíkszereda

A második félidőből negyed óra telt el, amikor előnybe kerültek a vendégek. El-Sawy harcolt ki büntetőt, a tizenegyest Kovács Lóránt magabiztosan értékesítette (0–1). Alig tíz perc elteltével ismét döntetlen állt az eredményjelzőn: Alex Pop fejesből volt eredményes (1–1). A gólszerző a 77. percben ismét főszereplő volt, lövésénél Gyenge már verve volt, Vita a gólvonalon mentett. A 83. Percben viszont már semmi sem segített a székely csapaton, Bogdan jól eltalált lövéssel eldöntötte a három pont sorsát (2–1). A lefújás után a hazai játékosok olyan önkívületben ünnepeltek közönségükkel, mintha legalábbis a bajnokságot nyerték volna meg.