Liga 1: a Kolozsvári CFR a sereghajtó kiütésével hangolt a FCSB elleni rangadóra

Nyert a FCSB, nyert a Kolozsvári CFR és nyert a CSU Craiova is a labdarúgó Liga 1 alapszakaszának 27. fordulójában, így a vezető trió még jobban elhúzott a mezőnytől.

Amint az etap felvezetőjében is írtuk, a labdarúgó Liga 1 alapszakaszának 27. fordulójában több olyan mérkőzés is volt, amely sorsdöntő lehetett abból a szempontból, hogy egy csapat a felső- vagy az alsóházban kezdi el a rájátszást. Azt már egy ideje tudjuk, hogy a FCSB, a Kolozsvári CFR és a CSU Craiova biztosan a playoffban folytatja, így a harc a mögöttük levő csapatok között a kiadó három helyért folyik.

A forduló első, péntek esti mérkőzése előtt a Medgyesi Gaz Metannak matematikailag még volt esélye arra, hogy egy kifogástalan sorozattal (...és az előtte levők botlásával :-)) elcsípje az utolsó playoff helyen valamelyikét. Ez az álom végleg szertefoszlott azzal, hogy Liviu Ciobotariu csapata 0-2-re kikapott a CSU Craiovától, így a medgyesiek immár arra koncentrálhatnak,. hogy a hátramaradó három fordulóban minél több pontot gyűjtsenek az alsóházi rájátszásra.

Szombaton egy bődületesen nagy meglepetéssel indult a nap, hiszen ki számított arra, hogy az Ilfov-megyei derbin a kiesés elől menekülő FC Voluntari megtréfálja a playoff helyen álló és hazai pályán szereplő Academica Clincenit? Pedig ez történt: Gabi Tamaș 80 méteres..., de inkább mutatjuk.

A voluntariak győzelme nyiltabbá tette a playoffért zajló küzdelmet, reményt adva a hátulról jövőknek arra, hogy egy nagy finissel odaérhetnek a végelszámoláskor.

Ezt a lehetőséget puskázta el a négy évvel ezelőtti bajnok FC Viitorul, amely a Nagyszebeni FC Hermannstadt elleni gólnélküli döntetlenjével kompromittálta esélyeit.

Kicsit hasonló cipőben van az Aradi UTA is, hiszen Bálint László tanítványai egy újabb hazai vereséget gyűjtöttek be a FCSB ellen. A Maros-partiak jelenleg 33 pontjukkal a tabella 10. helyén állnak, egy kifogástalan hajrával még elcsíphetik a playoffot, de nagyon nehéz lesz.

A forduló eddigi legnagyobb nyertese az Astra Giurgiu, amely vasárnap délután 1-0-ra legyőzte a Chindia Târgoviștét és három helyet előrelépve ott liheg a Clinceni nyakában.

Fotó: Facebook/CFR ClujA bajnok Kolozsvári CFR számára egyetlen eredmény, a győzelem volt elfogadható a sereghajtó Poli Iași ellen vasárnap este. A foci ördöge azért gondoskodott arról, hogy a vasutasok ne fussanak ki túlságosan nyugodtan aConstantin Rădulescu Stadion gyepére, hiszen amellett, hogy nem számíthattak a két fordulós eltiltását megkezdő Edward Iordănescu tanácsaira és a csapatkapitány Mario Camorára sem, pénteken három játékos – Gabriel Debeljuh, Mario Rondón és Valentin Costache – is pozitív koronavírustesztet produkált. Mindhárman támadók, a házi góllövő lista második, harmadik és negyedik helyezettjei.

A CFR-nek sok törlesztenivalója volt a Poli Iași-sal szemben, hiszen a moldvaiak ütötték ki őket november végén a Román Kupából és ezzel megsiettették Dan Petrescu távozását is a Fellegvárról.

A vasutasok valósággal nekirohantak ellenfelüknek, már a 12 másodpercben szöglethez jutottak, ezzel is jelezve szándékaikat. Gólhelyzeket sorozatát dolgozták ki, de a befejezések sorra elakadtak Laurențiu Brănescu kapusban. Amikor fejben már a szünetre készültek a Poli kispadjára visszatérő Nicolo Napoli tanítványai, akkor jött az első gól. A 43 percben jártunk, amikor a vendégek tizenhatosának sarkáról Alexandru Chipciu egy lapos lövéssel megverte az addig kifogástalanul védő Brănescut. A vezető gól újabb energiákat szabadított fel a CFR játékosaiban, az első félidő hosszabbításában Cătălin Itu ideális gólpasszt adott a régi formáját egyre inkább visszanyerő Billel Omraninak, aki a hatos sarkáról a léc alá bombázott.

A második félidő elején a CFR átengedte a labdabirtoklást a Polinak, és gyilkos ellentámadásokra rendezkedett be. A 61. percben Omrani már egy gólpasszal is felkerült a mérkőzés statisztikájába, hiszen indításából szerezte meg Ciprian Deac a vasutasok harmadik gólját. A kolozsváriak 10-ese a tizedik szezonális gólját is belőtte a 87. percben, amikor a csereként debütáló Runar Mar Sigurjonsson elegáns, sarkazós gólpasszt adott neki.

A 4-0-s végeredmény kétségkívül megnövelte a Kolozsvári CFR játékosainak önbizalmát a pénteki, FCSB elleni bukaresti rangadó előtt. A két csapat fej fej mellett halad hosszú idő óta a bajnokságban, jelenleg 60-60 ponttal toronymagasan vezetik a tabellát.

Hétfőre két mérkőzés maradt a 27. fordulóból. A délutáni FC Botoșani-Sepsi OSK találkozó előrehozott felsőházi rangadónak számít, hiszen a házigazda bukovinaiak az 5., a vendég háromszékiek pedig a tabella 4. helyé állnak. Az esti Dinamo-FC Arges összecsapás tétéje, hogy folytatódik-e a fővárosiak lejtmenete, illetve sikerül-e az újonc FC Argeșnek elcsípnie egy playoff helyet.