Liga 1: kiszakadt a gólzsák a bajnoki címvédő CFR-nél

Kiütéses győzelmet aratott hazai pályán a Kolozsvári CFR az első osztályú labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának hétfő esti záró meccsén, az FC Argeș ellen.

A bajnoki címvédő CFR számára égetően fontos volt a három pont megszerzése, hogy ne szakadjon le a listavezető FCSB-től, de az újonc pitești csapat ellen nem ígérkezett sétagaloppnak a fellegvári találkozó, hiszen a látogatók a gyenge őszi szereplés után valósággal „megtáltosodtak”, és meglepetés-győzelmekkel tornászták fel magukat a középmezőnybe.

Ehhez képest...

Bő félóra után a vendégcsapat horvát védője, Luka Maric három perce belül két tizenegyest is összehozott: előbb egy kettős szabálytalanságot, majd kezezést követett el a saját tizenhatosán belül, Ciprian Deac pedig köszönte szépen, és mindkét büntetőt értékesítette.

Térfélcsere után kevéssel a Debeljuh elől menteni igyekvő Maric a saját kapujába kotora a labdát (a CFR honlapja és a meccset közvetítő Digisport öngólnak könyvelte el a találatot, a két sportportál Debeljuh javára írta a gólt, míg a román szövetség és labdarúgóliga honlapján beszámoló se jelent meg a meccsről...), s ez végképp megtörte a piteștieket.

A hajrában Costache és Rondon tette teljessé a gólfesztivált, így a sorozatban negyedik, összességében hetedik bajnoki címére hajtó CFR továbbra is „tapad” az éllovas fővárosi riválisára.

Liga 1, 26. forduló: Kolozsvári CFR–FC Argeș 5–0 (2–0), gólszerzők: Deac (35. és 38. p., mindkettőt 11-esből), Maric (49. p., öngól), Costache (70. p.), Rondon (77. p.). A hétfői másik meccsen: Politehnica Iași–FC Voluntari 0–2.

16  Poli Iași 24 4 4 16 23-55 16

A CFR szombat este 20.30-tól a másik újonc, az aradi UTA vendége lesz, míg a FCSB a medgyesieket fogadja vasárnap.

(Nyitóképen: Ciprian Deac vezetésével hengerelt a CFR | Fotó: cfr1907.ro)