Liga 1: kérdőjeles játékvezetői döntés után gólnélküli döntetlen a Fellegváron

Ön szerint áthaladt a labda teljes terjedelmével a gólvonalon, mielőtt a kapus kiüti azt? | Fotó: DigiSport1

Marian Barbu, a Kolozsvári CFR-FC Voluntari mérkőzés játékvezetője szerint nem, Paulo Vinícius fejese után továbbot intett, és a labdarúgó Liga 1 huszonharmadik fordulójának zárómérkőzése 0-0-s döntetlennel ért véget.

„Nagyon jó játékvezetőink vannak, de a ma esti brigád három olyan óriási hibát követett el, amivel befolyásolta a végeredményt. Vinícius fejese után az egész kispad talpon volt. Mi láttuk 30 méterről (hogy bent volt a labda), s te nem látod 6 méterről? Nagyon nagy problémái vannak a ma esti mérkőzés játékvezetőjének, remélem, hogy nyugodtan tud majd aludni, mert én nem” – fakadt ki Edward Iordănescu, a vasutasok edzője a találkozó után.

Pedig minden klappolt a Kolozsvári CFR számára a mérkőzés előtt, hogy az idei szezonban először előreugorjon tabella első helyére: a fő riválisnak számító FCSB vasárnap este kikapott a Nagyszebeni FC Hermannstadt csapatától, hétfő este pedig az utolsó előtti helyen levő FC Voluntari látogatott Kolozsvárra. Az Ilfov megyeiek korábbi hat látogatásuk alkalmával kivétel nélkül minden esetben vesztesként hagyták el a pályát. A két csapat közötti szintkülönbséget semmi sem példázza jobban, mint kolozsvári összecsapásaik gólaránya: 21-1.

A fellegvári Constantin Rădulescu stadionban -2 Celsius fok volt a találkozó kezdetén, viszont a Kerekdomb felől fújó kellemetlen szél miatt a játékosok -9-et éreztek a pályán. A külső körülmények rányomták a bélyegüket a találkozóra, ez elsősorban a csapatok támadásépítésében volt szembetűnő. Ennek ellenére a CFR uralta a játékot, a vasutasok könnyedén eljutottak Victor Râmniceanu kapujáig, ott viszont rendre mellé és fölé lőttek, vagy a vendégek kapusa hárított. Az első félidő legnagyobb helyzetét Ciprian Deac hagyta ki a 39. percben, a fél kapu szabadon állt a kolozsváriak veteránja előtt, ő viszont 7 méterről mellé trafált.

A második félidőben se változott a játék képe, a CFR állandó nyomás alatt tartotta ellenfelét, viszont a gól egyre csak késett. Aztán jött a 71. perc. Deac szöglete megtalálta Vinícius fejét, a brazil kapura küldte a labdát, amit Râmniceanu kiütött. A kolozsvári kispadon levők talpra, a pályán levő játékosok pedig a játékvezetőnek ugrottak gólt reklamálva, mert szerintük a labda áthaladt teljes terjedelmével a gólvonalon. Marian Barbu, és az azon az oldalon ténykedő asszisztense, Mircea Grigoriu ezt nem így látta, ezért továbbot intett.

A hátramaradó időben a CFR egyre kaotikusabban támadott, és a meccs gólnélküli döntetlennel ért véget. A vasutasok ismét elszalasztották a lehetőséget, hogy megelőzzék a FCSB-t, amelyet a Voluntari elleni döntetlenért kapott ponttal ugyan beértek a tabellán, viszont a fővárosiak jobb gólarányuknak köszönhetően megőrizték első helyüket.