Liga 1: a FCSB ismét „felkínálta” az első helyet a Kolozsvári CFR-nek

Négy fordulón belül immár harmadszor kapott lehetőséget a bajnoki címvédő Kolozsvári CFR arra, hogy az idei szezon során először fellépjen a tabella legmagasabb fokára.

A labdarúgó Liga 1 januári újraindulása óta lejátszott hét forduló közül ötben a Kolozsvári CFR-é volt az etap zárómeccse. Ez előnyökkel és hátrányokkal is járt: egyfelől a direkt ellenfelek egy-egy győzelemmel nyomás, eredménykényszer alá helyezhették a vasutasokat, másfelől viszont ha a riválisok betliztek, akkor annak tudatában léphetett pályára a fellegvári csapat, hogy egy sikerrel az ellépés is jár.

Ilyen lehetősége kettő is volt az Edward Iordănescu vezette CFR-nek. A 19. fordulóban a FCSB 0-0-s döntetlent játszott a bukdácsoló FC Argeș vendégeként, így a kolozsváriaknak egy Astra Giurgiu elleni győzelemmel meglett volna az első hely. A fellegvári összecsapás 1-1-es döntetlennel ért véget, maradt a status quo.

Három fordulóval később, a 22. fordulóban a FCSB még nagyobbat botlott, Gigi Becali csapata hazai pályán kapott ki a Chindiától, ezért a vasutasok úgy vágtak neki a FC Botoșani elleni mérkőzésnek, hogy előzhetnek. Amikor a 2. percben megszerezte a vezetést a CFR, már sokan az új listavezetőről beszéltek, ám a végeredmény 2-1 lett, és ismét maradt minden a régiben.

Közzétette: FCSB – 2021. február 14., vasárnap

Így érkeztünk el történetünkkel a 23. fordulóhoz. A FCSB ismét „hozta formáját”, a fővárosiak vasárnap este óriási meglepetést okozva kikaptak Medgyesen a Nagyszebeni FC Hermannstadtól, így hétfő este a Kolozsvári CFR előtt harmadszor is adott a lehetőség, hogy az idei szezon során először felálljon a tabella legmagasabb fokára. Ehhez a bajnoki címvédőnek „csak” az utolsó előtti helyen levő FC Voluntari-t kellene legyőznie.  Harmadik az isten igaza?

Feltámadt a FC Argeș, tartja pozícióját az UTA

A forduló első mérkőzésén az újonc FC Argeș újabb győzelmet aratott a négy évvel ezelőtti bajnoki FC Vitorul felett, és ezzel végleg „megérkezett” a Liga 1-be. A piteștieket sokan és sokáig biztos kiesőnek látták a bajnokság elején mutatott játékuk alapján, ehhez képes mostanra kikapaszkodtak a gödörből, és a középmezőny tagjai lettek.

Ugyanitt, de még a FC Argeșnél is előrébb találjuk a másik újoncot, az Aradi UTA-t, amelynek sikerül sakkban tartania a Chindia Târgoviștét, amelyet így maga mögött is tudott tartani a tabellán.

Ponttal tért haza Bukarestből a Sepsi OSK

Az UTA-hoz hasonlóan egy ponttal tért haza fővárosi kiszállásáról a Sepsi OSK, amely szombat este a Bukaresti Dinamóval játszott gólnélküli döntetlent. A mérkőzést a Kutyák kezdték jobban, a fiatal Ahmed Baninak két gólszerzési lehetősége is volt. A háromszékiek lassan-lassan kiegyenlítették a játékot, és ők is eljutottak a Dinamo kapujáig Tamás Nándor és Safranko révén. Ugyanakkor beszédes adat a meccs színvonalára vonatkozóan, hogy szünetig egyetlen kaput eltaláló lövést se jegyezhettünk fel.

#csakazosk #casaliga1 #DINOSK ????Az FC Dinamo - Sepsi OSK mérkőzés képekben / Meciul FC Dinamo - Sepsi OSK, în imagini ???? Casa Liga 1, etapa 23. forduló ⚽️Dinamo - Sepsi OSK: 0-0 ????foto: Gica Fluster

Közzétette: Sepsi OSK – 2021. február 13., szombat

A második félidő sokkal paprikásabban indult, a hazaiak szlovák csatára, Adam Nemec küldte kapura a mérkőzés első lövését, de ezt Niczuly Roland könnyedén megfogta. A találkozó legnagyobb helyzete a szentgyörgyi Aganovic nevéhez fűződik, aki kis hiján a saját kapujába küldte a játékszert, csak a kapufa mentette meg a szégyentől.

A koronavírus által legyengített Sepsi OSK (mostanra vált ismét fertőzésmentessé a háromszéki csapat – szerk. megj.) egymás után a negyedik döntetlenjét játszotta, így bátran kijelenthető, hogy Leo Grozavu tanítványai bravúrosan megoldották a covidos periódus kihívásait, és tartják 4. helyüket a tabellán. Ezt meg is erősíthetik, ha a 21. fordulóból elmaradt FC Argeș elleni mérkőzésüket kedden meg tudják nyerni.

A vasárnap délután és esti mérkőzéseket a Kolozsvári CFR szurkolói különös élvezettel nézhették. Előbb a CSU Craiova hagyott ott 2 pontot Clinceni-ben, majd a FCSB egyet sem szerzett a Nagyszebeni FC Hermannstadt ellen. Így aztán visszatérve a cikk elején kifejtettekhez: a vasutasoknak hétfő este „csak” győzniük kell ahhoz, hogy a tabella első helyére ugorjanak.