Liga 1: Craiova nyerte a rangadót, 269 nap után ismét éllovas a Kolozsvári CFR

269 nap után – 30 alapszakaszbeli és 4 playoff forduló – zár egy etapot a dobogó legmagasabb fokán a címvédő Kolozsvári CFR a labdarúgó Liga 1-ben, miután a felsőházi rájátszás 4. fordulójának rangadóján a listavezető FCSB 0-2-re kikapott Craiován.

A 2020/2021-es szezon kezdete óta csak két csapat, a FCSB és a CSU Craiova vezette a labdarúgó Liga 1 tabelláját. Ugyan olyan már volt, hogy pár óráig, egy napig a címvédő Kolozsvári CFR is érezhette a „magaslati levegő bódító illatát”, viszont egy egy forduló összes mérkőzésének lejátszása után rendre visszacsúszott a második helyre. Mint írtuk, Edward Iordănescu tanítványai szerda este 2-0-ra legyőzték hazai pályán a FC Botoșani csapatát, így ismét felugrottak - ideiglenesen - az első helyre. Viszont hátra volt még a felsőházi rájátszás 4. fordulójának rangadója, a CSU Craiova-FCSB összecsapás...

Fotó: Facebook/Universitatea CraiovaNyiltsisakos kezdés után a hazaiak egy szépségdíjas találattal szerezték meg a vezetést a 38. percben, amikor Alexandru Cicâldău kapásból mattolta Andrei Vladot egy rövid sarokra kapott beadásból. A gólpasszt adó Vătăjelu a második félidő elején második sárgáját is megkapta Kovács istvántól, mehetett zuhanyozni, a FCSB pedig egy nem remélt esélyt kapott arra, hogy ponttal, pontokkal távozzon a Ion Oblemenco Stadionból. Ezért aztán hidegzihanyként érte a vendégeket, ami a 63. percben történt: Dan Nistor távoli lövését „bevédte” az utóbbi időben egekig magasztalt Vlad kapus, majd a Craiova védelme emberhátrányban is állta a sarat.

A meccsnek nem csupán a fővárosiak számára volt tétje, a Marinos Uzunidisz vezette oltyánok ezzel a győzelemmel ismét „beleszólási jogot” kaptak a bajnoki cím sorsába, hiszen alig egy hét alatt mindkét előttük álló csapatot két vállra fektették. A felsőházi rájátszás dobogóján álló csapatokat 2-2 pontos különbség választja el, minden vereség helycserével is járhat.