Liga 1: 2-2-es döntetlen született a tengerparti rangadón

A Kolozsvári CFR a labdarúgó Liga 1 tizenhetedik fordulójának legnagyobb nyertese, ugyanis míg Edward Iordănescu csapata győzelemmel tért haza sepsiszentgyörgyi kiszállásáról, addig a dobogó első és harmadik fokán álló riválisainak – a FCSB és a CSU Craiova – meg kellett elégedniük az 1-1 ponttal az Astra Giurgiu és a FC Viitorul elleni összecsapáson.

Kedd este a a Konstanca megyei Ovidiuban lejátszották a labdarúgó Liga 1 tizenhetedik fordulójának utolsó összecsapását is, amelyen a házigazda FC Viitorul 2-2-es döntetlent ért el a listavezető FCSB ellen.

A vezetést, a játék képével ellentétben a Mircea Rednic által vezetett tengerpartiak szerezték meg Cosmin Matei révén, aki a 17. percben értékesítette a Mățan elleni szabálytalanságért befújt tizenegyest. A vendégek labdabirtoklási fölénye nem konkretizálódott az eredményjelző táblán, az egyenlítő gólra az 55. percig kellett várni, és ez is büntetőből született Florin Tănasénak köszönhetően. Fotó: Facebook/FCSBNegyedórával később a FCSB már az előnyt is magához ragadta, Ovidiu Popescu beadását Damian Dussaut sodorta a saját kapujába. Alig 3 perccel később Ely Fernandez távoli lövése irányt változtatott Miron lábán és ezzel becsapta a más irányba elmozduló Andrei Vladot.

• FC Viitorul-FCSB 2-2

1. FCSB                                          17      12     2    3     42-17    38
2. Kolozsvári CFR                        17      11     4     2     22-7      37
3. CSU Craiova                             17      10    4     3     20-10   34
4. Sepsi OSK                                17        7     7     3     24-14    28
5. Academica Clinceni                17        6     8    3      17-13     26
6. Chindia Târgovişte                 17        6     6    5      14-13     24
7. FC Viitorul                                 17       5      7    5      23-22     22
8. FC Botoşani                             17        5     6     6     22-23     21
9. Aradi UTA                                17         5     6     6     14-25     21
10. Medgyesi Gaz Metan           17        6      2     9     22-27     20
11. Dinamo                                    17        5      4     8    19-18      19
12. Astra Giurgiu                          17        4      5     8    22-25      17
13. FC Hermannstadt                  17        3      7      7     17-25      16
14. FC Voluntari                           17        4      3     10    20-28    15
15. FC Argeş                                 17         3      6      8    16-25     15
16. Poli Iaşi                                   17         4       3     10    15-37     15