Jégkorong-vb: Papírforma finn győzelem a magyarok ellen

A címvédő és olimpiai aranyérmes házigazda finn jégkorong-válogatott, érvényre juttatva a papírformát, 7-1-re legyőzte Magyarország együttesét a világbajnokság ötödik fordulójának pénteki játéknapján.

A finn Niklas Friman és Sofron István csatározott egymással Tamperében | Fotó: MTI/Illyés Tibor

A vendégek két harmadig kiválóan tartották magukat, ekkor még 2-1 volt az állás, Sebők Vilmos ütötte a vb-k történetének első magyar gólját a finneknek. A záró játékrész elején viszont öt és fél perc alatt háromszor is eredményes volt a világranglista-vezető, amely ekkor bebizonyította, hogy más szintet képvisel.

Kevin Constantine szövetségi kapitány magyar csapata leközelebb vasárnap lép jégre a németek ellen, majd másnap következik a bennmaradás szempontjából legfontosabb találkozó, az osztrákok elleni mérkőzés.