Irina Begu bejutott a BCR Iaşi Open negyeddöntőjébe

Fotó: BCR Open IasiKét szettben (6:3, 6:1) legyőzte csütörtökön a magyarországi Jani Réka Lucát, és bejutott a 100 ezer eurós összdíjazású BCR Iaşi Open tenisztorna negyeddöntőjébe Irina Begu.

A WTA-ranglistán 31-ik román játékos és a ranglistán 147-ik ellenfele közötti, az eső miatt egy időre megszakított mérkőzés másfél órát tartott.

Begu eddig háromszor győzte le a magyar teniszezőt, legutóbb a tavaly bukaresti WTA-torna döntőjében 6:3, 6:3-ra.

Győzelméért a 32 éves román játékos 3020 eurós csekket és 29 WTA-pontot kapott. Ellenfele a negyeddöntőben a hatodik helyen kiemelt svájci Jil Teichmann lesz.

Bejutott a negyeddöntőbe Ana Bogdan is, aki Conny Perrint győzte le csütörtökön három szettben (6:4, 3:6, 6:1). Ellenfele egy másik svájci játékos, az ötödik helyen kiemelt Simona Waltert lesz.