Férfi kézi Eb: elődöntőbe jutottak a címvédő spanyolok

A címvédő Spanyolország elődöntőbe jutott a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságon, miután 28-27-re legyőzte Lengyelországot kedden, a középdöntő negyedik, utolsó fordulójában, Pozsonyban.

Eleinte nagy fölényben játszott a spanyol csapat, 11 perc után 7-3-ra vezetett, ám a lengyelek - akik számára már nem volt tétje a meccsnek - lendületbe kerültek, egyre jobban védekeztek és hat perc alatt egyenlítettek (8-8). A folytatásban nem tudta leszakítani ellenfelét a címvédő, és a szünetben csak 14-13-as előnyben volt.

Az alacsony színvonalú, hangulattalan mérkőzés második félidejében többször is vezettek három góllal a spanyolok. Három perccel a vége előtt 28-25 volt az állás a javukra, az utolsó percben mégis az egyenlítésért támadhattak a lengyelek, ám a Telekom Veszprém kapusa, Rodrigo Corrales kétszer is bravúrral védett, így váratlanul szoros csatában nyertek. Corrales kilenc védéssel, klubtársa, Jorge Maqueda két góllal zárt.

Eredmény, középdöntő, 4. (utolsó) forduló, II. csoport (Pozsony)

• Spanyolország-Lengyelország 28-27 (14-13)