Európa Liga: több mint negyven év után újra csúcson az Eintracht Frankfurt

Győztesek! | Fotó: Agerpres/EPA

A német Eintracht Frankfurt nyerte a labdarúgó Európa Liga 2021–2022-es kiírását, miután a szerdaesti sevillai fináléban 1–1-es döntetlent követően a tizenegyespárbajban 5–4-re legyőzte a skót Glasgow Rangerst.

A skót együttes az 57. percben a nigériai Joe Aribo találatával szerzett vezetést, de bő tíz perc elteltével a kolumbiai Rafael Borre egyenlített. Mivel a hosszabbításban sem esett gól, 11-esek döntöttek, amelyben kizárólag a Rangers csereként beállt játékosa, a walesi Aaron Ramsey hibázott.

A német csapat 1980-ban a sorozat elődjének tekinthető UEFA Kupa elhódítása után ért ismét csúcsra a nemzetközi porondon (2–3 és 1–0 a szintén német Borussia Mönchengladbach ellen), míg a skót csapatok mind a négy eddigi fináléjukat elveszítették a második számú kupasorozatban, amelyben a Rangers 2008 után maradt alul ismét (0–2 a Szentpétervári Zenit ellen).

Európa Liga, döntő, Sevilla
Eintracht Frankfurt (német)–Rangers FC (skót) 1–1 (0–0, 1–1) – tizenegyesekkel 5–4, gólszerzők: Borré (70.), illetve Aribo (57.)