Erste Liga: újra bukott a Sportklub, győzött a Gergyói HK és a Brassó

Felemás eredményekkel zárták aktuális magyarországi túrájukat az Erste Liga erdélyi csapatai. Míg a Csíkszereda büntetőlövésekkel alulmaradt Debrecenben, a Gyergyó az UTE ellen, a Brassó pedig a Titánokkal szemben diadalmaskodott.

Debreceni EAC–Csíkszeredai Sportklub 5–4

Két vereséggel és egy miskolci győzelemmel a tarsolyában érkezett januári magyarországi túrájának utolsó fellépéséhez a Csíkszeredai Sportklub. A kék-fehérek Debrecenben egy esetleges diadallal már biztosan alapszakasz-győztesnek tudhatták volna magukat. Ehhez azonban a hazaiaknak is volt egy-két szavuk.

A DEAC már a 2. percben megszerezte a vezetést, Mazzag éles szögből leadott lövése utat talált Szamankov kapujába. A hazaiak egy kimaradt előny után pár másodperccel növelték a különbséget, Berta volt eredményes. A 13. percben a csíkiak eladták a saját harmadukban a korongot, ezt Molnár kegyetlenül megbüntette. A harmadik bekapott gól után Szamankov helyét Adorján vette át a szeredai kapuban.Fotó: DEAC

A második játékrész elején Kuljas hatalmas bombagóljával szépített a Sportklub, aztán Farkas szerzett egy videózás után megadott beleérős találatot. A 26. percben már döntetlent mutatott az eredményjelző: Kuljas emberelőnyben bombázott Hetényi kapujába. A következő fórból fordítottak a csíkiak, egy újabb hátvédgól jött O’Connor révén, ekkor György József időt kért.

A folytatásban a Sportklub jól kontrollálta a mérkőzést, ám az egyik debreceni akció eredményesen zárult, Novotny kiharcolta a hosszabbítást. A túlórát négy a három ellen kezdhette a DEAC Sofron büntetése nyomán – nem élt a fórral, de a ráadás folytatásában sem esett gól. A büntetőpárbajból a hazaiak jöttek ki jobban. A DEAC szétlövésben szerdán a MAC HKB-t fogadja. A Sportklub még nem alapszakasz-győztes, vasárnap a Gyergyói HK ellen játssza utolsó februári mérkőzését.

Edzői nyilatkozatok:
György József (vezetőedző DEAC): Ez egy közönségszórakoztató mérkőzés volt, de mi nem élveztük a padon annyira. Jól kezdtünk, de a második harmadban nem az valósult meg, amit szerettem volna. Az első cserében gólt kaptunk, pedig mondtam a szünetben a srácoknak, hogy jó eredmény a 3–0, de nem húzódhatunk vissza és nagyon fontos a védekezésre odafigyelni. Sajnos ezzel szemben a Csíkszereda számunkra legrosszabb időben szerezte a gólját. A másik, amiről nagyon sokat beszéltünk, hogy nagyon jók az előnyben, ezért próbáljunk meg tisztán, tisztességesen játszani, kerüljük el az emberhátrányokat. Sajnos ezt sem sikerült megvalósítanunk. Nagyon hamar ránk jöttek, támadt egy kis zűrzavar a csapaton belül, össze kellett rántani a srácokat. A harmadik harmadban látszott, hogy próbáltunk pluszt a jégre tenni, jöttek a blokkok, a letámadások. Szerencsére jött az egyenlítő gól. A hosszabbításban volt egy előnyünk, de már nagyon fáradtak voltunk. A büntetőknél betettek kettőt, de mi tudtunk fordítani. Ahogy mondtam, a nézők biztosan élvezték, de én annyira nem.
Rico Rossi (vezetőedző, Csíkszereda): Nehéz, ha úgy kezded a mérkőzést, hogy 3–0-ra vezet az ellenfél 7 perc után. Nagyon tetszett viszont, ahogyan a csapat visszajött a mérkőzésbe 3–3-ra. Csak pozitív lehetek az után, hogy vezetett az ellenfél és vissza tudtunk jönni. Úgy gondolom, hogy ez egy pozitív végeredmény a csapatunk számára.

UTE–Gyergyói Hoki Klub 2–3

Az újpestiektől hiányzott Balázsi Péter, míg a GYHK csak Demetert nevezte a kapusok közül, valamint Györfy helyett DiDiomete lépett jégre. A meccset a gyergyóiak kezdték jobban, Orban révén be is találtak a 4. percben, Virág Csabáék időt is kértek nem sokkal később. A piros-fehérek a második harmadban is domináltak, a 25. percben Sárpátki gólját videobíróval vizsgálták, de megadták. A középső játékrész vége felé közeledve Varga egy pontos lövéssel szépített.

A 44. percben már döntetlen volt az állás: Stadel emberelőnyben lőtt kék vonalas góljával egyenlítettek a lila-fehérek. A rendes játékidő nem hozott több találatot, aztán a hosszabbítás fél percig tartott, miután Bodo és Haaranen megugrottak kettő az egy ellen, az akciót utóbbi zárta góllal. A Gyergyói HK pénteken a Brassót fogadja, az UTE ugyanazon a játéknapon a DEAC-ot látja vendégül.

Fehérvári Titánok–Brassói Corona 3–6

Az öt nap alatt negyedik meccsét játszó Brassó fásultnak tűnt, lassú mederben csordogált a találkozó. . A 19. percben megszerezték a vezetést az erdélyiek: Huard lövése átcsorgott Horváth Dominiken, Schaber a védőket megelőzve a gólvonal mögé kotorta a pakkot (0–1). A kiegyenlített játékot hozó első harmadot Farkas Botond kiállítása zárta.

A középső játékészre áthúzódó emberelőnyét nem tudta kihasználni a Corona, de a 23. percben már összejött a gól: Boriszenko távolijába Gliga kotort bele a kapu előtt (0–2). Egy hibából újra betaláltak a vendégek: Gliga megvárta a második hullámban érkező Raszulovot, akinek nem túl erős lövése a hálóban kötött ki (0–3). A 29. percben érkezett a szépítés: Alapi megküzdött a korongért, az Győrffy elé került, aki éles szögből lőtt a felsőbe (1–3). A harmad végeredményét gyors gólváltás alakította ki. A hajrában előbb Williams passzából Andrei Vasile visszaállította a háromgólos különbséget (1–4), majd mindössze 29 másodperccel később Dudkin is betalált (2–4).

A záró harmad elején próbáltak tovább faragni hátrányukból a Titánok, rutinosan őrizte előnyét a Corona. A brassói támadók kihasználták fizikumukat a kapu előtt: a 46. percben a jól játszó Gajdó alapvonal mögül visszatett korongját Bors lőtte a hálóba (2–5). Az ötödik góllal érezhetően eldőlt a mérkőzés, főleg hogy az 51. percben Schaber kiállítása is kihasználatlanul maradt, miután Dudkin szabálytalansága kiegyenlítette a létszámot. 5 perccel a vége előtt sokadszor is határozottabbak voltak a vendégek a fehérvári kapu előtt: Schaber a második gólját szerezte (2–6). Egy perc sem telt el, amikor Dolinar távolija is beakadt. A játékvezetők hosszas videózás után megadták a találatot (3–6).