Erste Liga: Sima Sportklub-siker az erdélyi rangadón

Taktikus, érett játékot bemutatva aratott magabiztos győzelmet a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata a Brassói Corona otthonában a vasárnap este lejátszott erdélyi derbyn. A székelyföldiek a második negyedben szűk negyed óra leforgása alatt döntötték el a találkozó sorsát. Adorján Attila shotout-tal zárt.

Kitűnő iramban kezdték a felek a szezonbeli negyedik erdélyi rangadót, a találkozó az Erste Ligába és a hazai pontvadászatba is beleszámított. Az előjelek a Sportklubnak kedveztek, az eddig lejátszott három egymás elleni mérkőzésen csupán egy pontot engedtek át a sárga-kékeknek a megszerezhető kilencből.Fotó: Brassói Corona

Az első játékrész egy szál kiállítást és számtalan szép védést hozott, mindkét kapus derekasan állta a sarat, így gólt nem láthatott a két lelkes szurkolótábor. A középső játékrészben gyakorlatilag 15 perc alatt eldöntötte a mérkőzés sorsát a Csíkszereda. A gólcsendet a 25. Percben Rokaly Norbert törte meg, majd Becze és Sofron is szépségdíjas találatot szerzett (0-3). Érdekes, hogy két brassói kiállítás ellenére mindhárom találat egyenlő létszámnál született.

A záró játékrészben nagy erőket mozgósított a Brassó a felzárkózás érdekében, ám a vendégek rendkívül szervezett védekezést mutattak be és több veszélyes támadást is vezettek. Az utólsó percekben már csupán a vendégek kapuvédője, Adorján Attila shotout-ja volt a tét, végül sikerült lehoznia kapott gól nélkül a rangadót.

A Sportklub megerősítette vezető helyét a Erste Liga tabelláján, csütörtökön a Fehérvári Titánok otthonában kezdi meg aktuális magyarországi túráját, a Brassó pedig Miskolcra látogat.