Erste Liga: sima siker, drámai győzelem és fájó vereség

Egy sima sikert, egy szétlövéssel szerzett győzelmet és egy hosszabbításos veseséget könyvelhetnek el a Magyarországon portyázó erdélyi csapatok a jégkorong Erste Liga csütörtök esti játéknapján.

Újpest-Csíkszeredai Sportklub 2-7

Az UTE-nál bemutatkozott Sotlar és Bodo sortársaként Perkovich, miközben Banga nem kapott szerelést. A Sportklubnál Szamankov kapus pihent – a padra Demeter ült –, helyette Maylan kapott szerepet a légiósok közül, míg a székelyeket érintően Rokaly maradt ki.

Az első harmad közepén a vendégek megszerezték a vezetést, amikor az UTE nem tudott felszabadítani, Fodor szép cselek után betalált Rajnának. A meccs első emberelőnyét gólra váltották a csíkiak, Wishart volt eredményes a korongjáratás végén. A lila-fehérek is kihasználták az első fórjukat, Bodó szerezte a szépítő gólt.

Fotó: UTEA 23. percben egyenlített az UTE, Kiss zárt sikerrel egy szép kontratámadást. Nem sokkal később Vorobjov lőtt kapuvasat. A Sportklub a második 5 a 4 elleni akcióját is kihasználta, Becze juttatta újra vezetéshez csapatát. A meccs felénél Salló lőtt be közelről egy Rajna-védés utáni kipattanót. A harmadik játékrész 10. másodpercében Wishart megszerezte az 5. Sportklub-gólt. A hatodikat Maylan lőtte kaput megkerülve, a hetediket Combs emberelőnyben. A meccs egy kimaradt UTE-fórral zárult.

A Sportklub 7-2-re győzött, szombaton Debrecenben zárja magyarországi túráját. Az UTE ugyanezen a játéknapon a Titánokhoz utazik.

DEAC-Brassói Corona 1-2

David Musial úgy döntött, légiósai közül ezúttal a védő Filbrandtot pihenteti, így a nemrégiben szerződtetett Pisarik csatár ismét játszhatott. A túloldalon továbbra is Carlo Finucci volt az, akit nem neveztek, Fowlie ellenben megkapta a lehetőséget.

A két csapat feszesen és fegyelmezetten védekezett, a kapukban pedig kiváló teljesítményt nyújtott Hetényi Zoltán és Patrik Polc, ebből adódóan egyetlen lövésből sem született gól – a viszonylag kisszámú kiállítások idején sem – egészen az 52. percig. Ekkor a debreceni Kiss Patrik – a maga 4 meccses gólcsendjét megtörve – eredményes tudott lenni Izacky asszisztja nyomán. Mindez azonban nem hozott rendes játékidős győzelmet a hazaiaknak, Dave MacQueen, a brassóiak vezetőedzője ugyanis lehozta a kapusát, és ebből a kiemelkedően pontérzékeny bekk, Cody Carlson kiegyenlített, 1-1, jöhetett a hosszabbítás.

Fotó: DEACEnnek végén hátrányba kerültek 19 másodpercre a kék-sárgák, a DEAC természetesen időt kért, hiába, rávezetésekbe torkollott a csata. Ezek során végül Molnár Zsombor volt pontos a legfontosabb pillanatban, nyert a Corona, a Debrecen vereségszériája 3 meccses, míg az erdélyi gárda 9 összecsapást felölelő túrája során 5-ször hagyhatta el győztesen a jeget.

MAC HKB Újbuda-Gyergyói HK 5-4

Kangyal Balázs együttesébe – ahogy várható volt – visszatért Sofron István, elfoglalva az őt megillető helyet az első sorban, ennek nyomán Kozma Dávid a harmadik támadótrióba került Kedves és Majoross mellé. A vendégek összeállításában semmilyen váratlan fennforgást nem találtunk.

A hazaiak nagyon gyorsan megszerezték a vezetést, éppenséggel az ezúttal negyedik soros Molnár Bálint talált be a 3. percben, majd Brance Orbán a 10.-ben ráduplázott, 2-0. A szépítés Silló Arnold nevéhez fűződött, ő immár a 9. gólját jegyezte a szezonban, 2-1 a 14. percben. A közbülső felvonásban a korongbedobás után 9 másodperccel kapitulálni volt kénytelen Jordon Cooke, a hosszú hetek óta „pihenő” Sofron nem sokat vacakolt az akklimatizálódással, 3-1. Ez alaposan felpörgette az eseményeket, Orbán 3 percre rá ismét eredményes volt (4-1), majd elkezdte a visszakapaszkodást a GYHK, mégpedig Tero Koskiranta révén, a finn a 27. percben emberelőnyben (4-2), majd a 29.-ben öt az öt ellen (4-3) íratta be a nevét a jegyzőkönyvbe. Ekkor nem sokan gondolták volna, hogy hosszú gólcsend következik, a csapatok fegyelmezetten és koncentráltan jégkorongoztak, mígnem az 54. percben St. Amant kiegyenlített, 4-4, ledolgozta háromgólos hátrányát a vendégcsapat.

Fél perccel a rendes játékidő lejárta előtt a gyergyóiak elcserélték magukat, Kangyal Balázs időt kért, ez nem ért gólt azonnal, viszont a ráadást is fórban kezdhették a „rozsomákok”. Ezt ugyan nem sikerült kihasználniuk, ám egyenlő létszám mellett Orbán belőtte a győztes találatot, mesterhármast érve el a mérkőzésen. Mindez a gyergyóiakra nézve azt jelentette, hogy 7 meccses túrájukon mindössze 2 találkozót tudtak megnyerni, és 9 pontot szereztek. Vagyis a hatvan percen túli hokiban háromból háromszor kikaptak, míg az egész szezont tekintve 8 ilyen vereségnél járnak immár.