Erste Liga: a Gyergyói HK utolsó percben lőtt góllal nyert Debrecenben

A Gyergyói HK egy 55 másodperccel a vége előtt szerzett góllal nyert Debrecenben a jégkorong Erste Liga alapszakaszának vasárnapi játéknapján.

A DEAC-nál visszatért Novotny, ellenben hiányzott a nemrég igazolt Pisarík. A Gyergyói HK nem nevezte Cooke kapust, helyette Podlipnik játszott a légiósok közül, valamint Nagy Csaba helyett Kozma léphetett jégre.

Az első két harmad debreceni fölényt és kiváló kapusteljestíményeket hozott: Hetényi 18, Ruczuj 33 védéssel állt 40 perc után. A GYHK játéka folyamatosan javult meccs közben, a harmadik játékrész elején már a vendégek támadtak többet. Úgy tűnt, a rendes játékidő 4-4 kihagyott emberelőnnyel és gól nélkül ér véget, ám 55 másodperccel a vége előtt Szigeti betalált a debreceni kapuba.

A végjátékban Ruczuj egy hatalmas bravúrral segítette rendes játékidős sikerhez a gyergyószentmiklósiakat.