Erste Liga: győzelemmel búcsúzott az óévtől a Sportklub

Fotók: Csíkszeredai Sportklub | Pál ZoltánMagabiztos, ötgólos győzelmet aratott az idei év utolsó rangadóján a Csíkszeredai Sportklub a Gyergyói HK ellen. A székelyföldi derbin elbúcsúztatták az aktív játéktól a szezon előtt visszavonult Flinta Botondot.

Hatalmas várakozás előzte meg az év utolsó székely rangadóját. A mérkőzés előtti órákban sokan kétségbeesetten próbáltak belépőjegyhez jutni, ám a szabályozások értelmében korlátozott csak számú néző tekinthette meg a mérkőzést. Ennek ellenére fantasztikus hangulatban, lelkes szurkolótáborok előtt dobták be a korongot.

A kezdés előtt búcsúztatták el az aktív játékkal a szezonkezdés előtt felhagyó Flinta Botondot. A visszavonult védőt a Csíkszeredai Sportklub Szurkolók Egyesületének képviselői és a klub vezetői köszöntötték, majd dübörgő vastaps közepette dobta be a mérkőzés kezdőkorongját.

A hazaiak kezdtek jobban, a nyitó harmad derekán második előnyüket kihasználva Kuljas révén vezetést szereztek. A hazai vezetés felpaprikázta a vendégeket, akik két perc alatt kiegyenlítettek, Kozma volt eredményes. Nem tartott sokáig a gyergyói öröm, a meccs feléig Szkacskov, Casaneanu, Szkacskov sorrendben még háromszor talált be a Sportklub Ruczuj kapujába, akit a 31. percben az alig 20 éves Demeter Arnold váltott.

A kapuscsere sem segített a vendégeken, Sylvestre középső harmad végi szépítő góljára (4–2) újabb hárommal felelt a Szereda a záró játékrészben: Péter Balázs után Stach és Szkacskov is emberelőnyben talált be, utóbbi mesterhármasával a góllövőlistán és a kanadai táblázaton is átvette a vezetést Chris Bodótól.
Vezetőedzői értékelések:
Rico Rossi vezetőedző, Csíkszeredai Sportklub: „Nagyon jó volt látni, ahogyan játszottunk. Azt hiszem ma este mi voltunk a jobb csapat. Jó játékkal rukkoltunk elő, a fiúkon pedig látszott, hogy jól érzik magukat a jégen. Nagyszerű volt ilyen sok embert látni a lelátón, a szurkolókon is látszott, hogy élvezték az összecsapást".
Szilassy Zoltán vezetőedző, Gyergyói HK: „A szezon legrosszabb napja volt a mai. Ilyen sok kiállítást nem lehet megengedni a Csíkszereda ellen, ráadásul az emberhátrányos játékban sem végeztük jól a feladatunkat. A bulik elhozatalában szintén gyengék voltunk, nem éreztük a távolságokat, a szabad korongokból szinte semmit nem nyertünk meg. Örömteli ugyanakkor, hogy sok ember előtt játszhattunk ismét. Elemeznünk kell a mai találkozót".

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz
Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói Hoki Klub 7–2 (3–1, 1–1, 3–0)
Csíkszereda, Vákár Lajos Műjégpálya
Gólszerzők: Kuljas (11.), Szkacskov (14., 31. és 57.), Cășăneanu (18.), Péter B. (43.) és Stach (52.), illetve Kozma (13.) és Sylvestre (39.)
Kapura lövések száma: 46–24
Büntetőpercek: 10, ill. 14 perc