Erste Liga: alapszakasz-győztes a Csíkszeredai Sportklub

A Gyergyói Hoki Klub felett aratott vasárnapi győzelmével matematikailag is bebiztosította alapszakasz-elsőségét a Csíkszeredai Sportklub az Erste Ligában. Bár két harmadot döntetlenre hozott a vendég alakulat, a középső játékrészt öt góllal bukták el Szilassy Zoltán tanítványai.

A járványügyi előírásoknak megfelelően csupán 550 néző lehetett jelen a Vákár Lajos Műjégpálya lelátóin, hogy szemtanúja legyen az Erste Liga alapszakasza utolsó székely rangadójának. A találkozó tétje a hazaiak számára az alapszakasz-győzelem bebiztosítása volt, ám még a Gyergyó is esélyes volt az elsőségre. A mérkőzés a román bajnoki pontvadászatba is beleszámított.

Ennek megfelelően jó iramban kezdtek a felek a kitűnő hangulatú mérkőzésen. Öt perc elteltével Sofron szerezte meg a vezetést a hazaiaknak egy látványos találattal (1–0). Nem kevésbé látványos góllal egyenlítettek a vendégek a 10. percben, Császár volt eredményes (1–1). Az első szünetig még két kiállítást jegyezhettünk itt is, ott is, ám további gólok nem születtek.Fotó: Csíkszeredai Sportklub | Pál Zoltán

A középső játékrészben beindult a Sportklub,a kék-fehérek gyakorlatilag 10 perc alatt elrendezték a találkozó sorsát. A 25. percben Becze szerzett gólt szép egyéni alakítás után, két perc múlva Skacskov növelte az előnyt (3–1). Nem volt megállás, a 29. percben Gecse távolija talált utat Demeter kapujában, majd Kubat is betalált, végül Taratukin fokozta a vendégek szenvedését (6–1). A GYHK kettős emberelőnyben sem tudott közelebb zárkózni, ötgólos hazai előnnyel vonultak második pihenőre a csapatok.

A záró harmadot Di Diomete és Papp Szabolcs összecsapása vezette fel. A két játékos bottal csépelte egymást, majd a hazai 33-as jégre került, az olasz pedig mehetett zuhanyozni. Sárpátki és Fodor gyors gólváltása után  Saari zárkóztatta négy gólra övéit (7–3). A pontot az i-re Lapenkov emberelőnyös gólja tette fel az utolsó előtti percben (8–3). A Csíkszereda győzelmével biztosan az alapszakasz élén végez, és elsőként választhat majd ellenfelet. A GYHK-ra még egy magyarországi túra vár, ahol a második hely megszerzése lesz a tét.

Vezetőedzői értékelések:
Rico Rossi, vezetőedző, Csíkszeredai Sportklub: „Nagyszerű játékot tett le az asztalra a csapat, mi voltunk a jobb együttes. Olyan csapat benyomását keltettük, amely valóban az első helyre való. A rájátszásig még vannak találkozóink a román bajnokságban, a hátralévő időszakban olyan apró finomításokra lesz szükség, amelyek által megtanuljuk, hogy mit kell tennünk az adott helyzetben".
Szilassy Zoltán, vezetőedző, Gyergyói HK: „A hatperces rövidzárlatunk a győzelmünkbe került. Ami előtte és utána történt, az kielégítő volt. Az egészből az a lecke számunkra, hogy nem szabad egyetlen percre sem kiengedni egy ilyen erős csapat ellen. Sokkal agresszívabban és keményebben kell jégkorongozni a Csíkszereda ellen. A végén az volt a célunk, hogy döntetlenre hozzuk le az utolsó harmadot vagy nyerjük meg, amivel elégedettek lehetünk. Megmutattuk, hogy mínusz ötről is képesek vagyunk küzdeni. A rájátszás előtt ez egy jó lecke nekünk."

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz
Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói HK 8–3 (1–1, 5–0, 2–2)
Gólszerzők: Sofron (6.), Becze (25.), Szkacskov (28.), Gecse (29.), Kubat (33.), Taratukin (35.), Fodor (47.) és Lapenkov (59.), illetve Császár (10.), Sárpátki (46.) és Saari (50.)
Büntetőpercek: 16–39 perc Kapura lövések: 28–25.