Drámai módon veszítette el a linzi tenisztorna döntőjét Jaqueline Cristian

Három szettes (2-6, 6-2, 7-5) vereséget szenvedett péntek este Jaqueline Cristian az amerikai Alison Riskétől az 189.708 eurós összdíjazású linzi tenisztorna döntőjében.

A 23 éves román sportoló és 31 éves ellenfelének küzdelme 1 órát és 24 percet tartott.

Jaqueline Cristian a döntő szettben, Alison Riske adogatásánál, 5-4-re vezetett, és 30-30-as állásnál elvétett egy ütést, ami meccslabdához juttatta volna. Az amerikai 5-5-re egyenlített, majd viszonylag könnyedén brékelőnyhöz jutott, és végül újra megnyerte az adogatását.

A román teniszezőnek a szerencse is kedvezett Linzben: Sorana Cîrstea visszalépésével került fel a főtáblára, a nyolcaddöntőben a svéd Rebecca Peterson, 5-2-es állásnál visszalépett, az elődöntőben pedig Simona Halep pályára sem lépett ellene.

Jaqueline Cristian a döntőbe jutásért 13 224 eurót és 192 WTA-pontot kapott.