banner_iN7jIpst_CA_webbanner_970x250.gif
banner_dRprRixD_CA_webbanner_728x90.gif
banner_Uh7uQhAd_CA_webbanner_300x250.gif

Bevette Csíkszeredát a Gyergyói Hoki Klub, megnyerte az Erste Ligát

Bár megszerezte a vezetést a Csíkszeredai Sportklub a finálé hatodik mérkőzésén, a gyergyóiak fordítani tudtak, így összesítésben 4–2-s győzelemmel hódították el a trófeát.

Győzelmi kényszerben lépett jégre hazai környezetben a Csíkszeredai Sportklub az Erste Liga fináléjának hatodik felvonásán. Az előző öt meccsen minden esetben a hazai csapat diadalmaskodott, a Gyergyói Hoki Klub legutóbbi sikerével 3–2-s előnyre tett szert a mindent eldöntő párharcban.Nagy győzelmet arattak a gyergyóiak | Fotó: Erste Liga

Ez természetesen azt jelenthette, hogy a gyergyóiak egy idegenbeli győzelem esetén magasba emelhetik a trófeát. Ezzel együtt a Csíkszeredai Sportklub ugyanazzal az elszántsággal állt bele a harcba, ami a teljes döntőben jellemző volt rá, Reisz Áron góljával meg is szerezték a vezetést a hazaiak.  Miután hátrányban találta magát, a GYHK egyből nyomást helyezett ellenfele kapujára, Vincze Péter érintéséből viszonylag gyorsan meg is született az egyenlítő találat.

Bár a csíkszeredaiak a játék egyes periódusaiban ki tudtak jönni a szorításból, Fejes Nándor 2–1-re alakította az állást a vendégek javára. Ennél az eredménynél már elkezdhették közel érezni magukat a végső győzelemhez a gyergyói szurkolók, de még sok volt hátra a mérkőzésből.

A harmad végén kettős emberelőnyben támadott a Sportklub, meg is sorozták a gyergyói kaput, gólt viszont nem sikerült gólt szerezniük, így húsz percük maradt arra, hogy megmentsék esélyeiket a döntőben.

Érezhető volt a feszültség a játékon a harmadik harmad elején, a csíkszeredaiak támadáskényszerben igyekeztek előre törni, de hatékonyan akadályozták meg építkezésüket a gyergyóiak. Egyre sürgősebbé vált a támadás a Sportklubnak, az utolsó percekben pedig már üres kapuval támadtak. Amint az benne volt a pakliban, egy korongszerzésből el tudott menni kontrára a Gyergyói Hoki Klub, Sándor-Székely Ottó góljával pedig eldöntötte a meccset, ezzel az Erste Liga fináléját is.

A gyergyószentmiklósi csapat két évvel ezelőtti sikerét követően nyerte meg újra a versenysorozatot, történetük második győzelmét ünnepelhetik.

Csíkszeredai Sportklub – Gyergyói Hoki Klub 1–3 (1–1, 0–1, 0–1)

Gólszerzők: Reisz Áron (7.), illetve Vincze Péter (12.), Fejes Nándor (27.), Sándor-Székely Ottó (57.).

Kapcsolódók

Kimaradt?