Bejutott Simona Halep az Australian Open negyeddöntőjébe

Forrás: Agerpres/EPABejutott Simona Halep az év első Grand Slam-tornája, az ausztrál nyílt teniszbajnokság (AO) negyeddöntőjébe, miután vasárnap 3:6, 6:1, 6:4 arányban legyőzte a lengyel Iga Swiateket.

A második helyen kiemelt Halepnek 1 óra 50 percre volt szüksége, hogy túllépjen 19 éves ellenfelén. Simona visszavágott a tavaly Roland Garrosban elszenvedett vereségért, ahol a világranglista 17. helyén álló lengyel lány 6:1, 6:2-re győzött. Legelső összecsapásukat Halep nyerte 6:1, 6:0-ra.

Az első szettben Swiatek szinte hibátlanul játszott, Halep nehezen tudta tartani a lépést, 3-3-ig mindenki hozta az adogatását és Halepnek két bréklabdája is volt, de nem tudta érvényesíteni, a lengyel lány három játékot nyert zsinórban, és 6:3-ra vitte a játszmát.

A második szettben sokkal határozottabban jött ki Simona, Iga visszaesett, többet hibázott, így a román játékos 3:0-ra elhúzott. Swiatek nyert egy gémet, de Halep ismét elvett hármat, és 6:1-gyel döntő játszmába tolta a mérkőzést.

A harmadik szettet is Halep kezdte jobban, 2:0-lal ment, de Swiatek veszélyesen feljavult, 2:2-n egyenlített. Simona bekeményített és nullára brékelt, 3:2, majd megerősítette előnyét, 4:2. Innentől mindenki hozta a szerváját, és Halep megérdemelt győzelmet aratott.

Halep 3 ászt ütött és 1 kettőshibát vétett, míg Swiateknek 2 ásza és 1 kettőshibája volt. Simonának jobban ment az első szervája, 77%-59%, a második adogatások nagyjából kiegyensúlyozottak voltak, 55%-54%. Simona 10 bréklabdát harcolt ki, amelyekből 4-et érvényesített, Igánál ez az arány 3/2. A lengyel játékosnak több volt a nyerő ütése, 33-19, de sokkal több ki nem kényszerített hibát is vétett, 42-17.

Simona ezzel bebiztosított magának egy 525.000 ausztrál dolláros csekket és 430 WTA-pontot. A 2018-ban döntős Halep a negyeddöntőben a 24. Grand Slam-tornagyőzelmére hajtó, 39 éves Serena Williams (WTA - 11.) ellen lép pályára, aki vasárnap 6:4, 6:2, 6:4-gyel búcsúztatta a fehérorosz Arina Szabalenkát (WTA 7.).

Halep és Williams 11 alkalommal találkozott hivatalos versenyen, az amerikai szupersztár 9-2-re vezet, igaz, legutóbb, a 2019-es wimbledoni döntőben, Halep győzött 6:2, 6:2-re. Legutóbbi ausztráliai meccsüket, 2019-ben, az AO nyolcaddöntőjében, Serena nyerte 6:1, 4:6, 6:4-re.