Bajnokok Ligája: drámai győzelmet aratott idegenben a SCM Râmnicu Vâlcea

Nagy csatában 26–25 (13–10) arányban nyert idegenben a SCM Râmnicu Vâlcea a dán Odense Handbold ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának vasárnapi játéknapján.

A drámai győzelem annál is értékesebb, hogy az első meccsen, Râmnicu Vâlceán a dánok győztek 30–21-re.

A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban (2–0), de Florentin Pera együttese egy 5–0-ás rohammal 5–2-re fordított, majd 10–4-re is vezetett, míg a szünetben 13–10-es román vezetéssel fordultak.

A második félidőben erőre kapott a hazai csapat és 18–18-nál egyenlített, majd 20–18-ra elhúzott, ám a vendégek egyenlítettek (20–20). Innentől a két csapat fej-fej mellett haladt, a győztes gólt Liscevic szerezte 19 másodperccel a vége előtt.Méltán örvendhettek a román csapat tagjai

Kiemelendő, hogy mindkét vâlceai kapus remek teljesítményt nyújtott, Daciana Hosu 11 labdát (38 százalék), Diana Ciucă négy labdát (36 százalék) védett.

Eredmények: Odense Handbold–SCM Râmnicu Vâlcea 25–26, CSZKA Moszkva–Buducsnoszt Podgorica 27–23; szombaton játszották: Podravka Koprivnica–Győri ETO 15–33, Brest–Borussia Dortmund 33–33.

8. Podravka Koprivnica 2/12

A február 13–14-i hétvégén a Râmnicu Vâlcea a Brestet, a Győr a Moszkvát fogadja.

Az A-csoport vasárnapi mérkőzésén a Metz simán verte idegenben a Bietigheimot, és ezzel ideiglenesen átvette a csoport vezetését.

Eredmények: BBM Bietigheim–Metz Handball 25–33; szombaton játszották: CSM Bukarest–Team Esbjerg 28–26, Ferencváros–Vipers Kristiansand 30–28, Krim Ljubljana–Rosztov Don 27–21.