Az alkotmánybírósághoz fordult az AUR a sporttörvény miatt
Az alkotmánybíróságon támadta meg az AUR a sporttörvény módosítását.
Szerintük annak elfogadása sérti a kétházrendszer elveit, mivel a szenátus által elfogadott változathoz képest a képviselőház döntő házként jelentősen módosított a tartalmán. A parlamenti többség politikai és gazdasági érdekcsoportok igényei szerint változtattak rajta, nem pedig a romániai sport érdekében – vélekedtek a pénteki közleményükben.
A sporttörvényt a héten módosították, de miután a képviselőház szakbizottsága módosított a szenátus által elfogadott változaton, a minisztériumok égisze alá tartozó kluboknak, azaz a CSA Steauának és a CS Dinamónak továbbra sem lesz feljutási joguk a labdarúgó-élvonalba. Kikerült ugyanis a „közintézmény” megfogalmazás a szövegből, ami lehetővé tette volna, hogy a minisztériumok más intézményekkel egyesülve alapítsanak magánklubot. A módosítás ugyanakkor azt lehetővé teszi, hogy helyi önkormányzatok egyetemekkel partnerségben hozzanak létre közpénzből finanszírozott és feljutásra jogosult magánklubot.
Ez, mint ismeretes, a Temesvári Polinak kedvez, hiszen a megyei tanács és a műszaki egyetem már megkezdte az eljárást, hogy egyesületbe tömörülve tartsák fenn és működtessék a helyi futballcsapatot. A Steaua ellenben már négy éve a második ligában szerepel, és hiába végzett több alkalommal feljutó helyen köztulajdonban lévő klubként nincs jogosultsága a Szuperligában szerepelni.
Amúgy a törvénymódosítás kezdeményezői közül Romeo Lungu szociáldemokrata párti képviselő korábban azt mondta, hogy a jogszabály-változtatásnak eredetileg sem volt köze a Steauához. Amiatt tartották indokoltnak, hogy a helyi önkormányzatok egyszerűbben tudják támogatni a sportot.
CSAK SAJÁT