Alkoholfogyasztás miatt hat magyart tiltottak ki a Csíkszereda stadionjából

Bár egybehangzó sajtóértesülések szerint hamarosan enyhülhet az alkoholtilalom a sporteseményeken, a csendőrség a pénteki meccs szünetében határozottan fellépett a magyarországiakkal szemben.

Az FK Csíkszereda Rapid Bukarest elleni mérkőzése jóval sportszerűbb szurkolást és nyugodtabb atmoszférát hozott, mint a klub első Szuperligás találkozója. Ez elsősorban annak volt köszönhető, hogy a vendég szurkolók végig sportszerűen éltették sajátjaikat, a szünetben Ilyés Róbertet is éltetve.

A lelátókon nem maradt el teljesen az incidens | Illusztráció: FK Csíkszereda Facebook oldalaEnnek ellenére a lelátókon nem maradt el teljesen az incidens ezalkalommal sem. A VIP-szektorban ugyanis csendőrök jelentek meg a félidőben és hat, a Nemzeti Sport információi szerint magyarországi származású vendéget kísértek ki alkoholfogyasztás miatt. Egyikük a lapnak azt mondta az eljárással kapcsolatban, az egyik illetékes csendőr nem először nem akart vele angolul kommunikálni, később viszont a 2004-es törvényre hivatkozva elmagyarázta neki, hogy a román sporteseményeken tilos alkoholt fogyasztani.

Az esetről beszámolt a gsp.ro is, a sportoldal cikke szerint a magyarországi drukkerek ellenállás nélkül vetették alá magukat a csendőrség intézkedésinek. Ami az alkoholtörvényt illeti, jó eséllyel hamarosan enyhítés következtet, amit a hazai pártok közül egyedül az USR ellenez. Az új szabály vélhetően az 5%-os vagy kisebb alkohol tartalmú italok fogyasztását megengedik majd a stadionokban.

Az érintett magyarországi drukkereket hat hónapra kitiltották az FK stadionjából és az azonnali döntés értelmében 50 eurós büntetést szabtak ki rájuk.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?