Petra Kvitová nyerte a madridi tornát

A cseh Petra Kvitová (WTA - 10) nyerte a 6 685 828 euró összdíjazású madridi salakpályás női tenisztornát, miután a szobat esti döntőben 7:6(6), 4:6, 6:3 arányban legyőzte a holland Kiki Bertenst (WTA - 20).

Kvitová az első, akinek harmadjára sikerül megnyerni a madridi tornát. A cseh játékos korábban 2011-ben és 2015-ben győzött. Erre a teljesítményre esélye volt Simona Halepnek is, aki 2016-ban és 2017-ben nyert a spanyol fővárosban, idén azonban a negyeddöntőben vereséget szenvedett a cseh Karolína Plíškovától (WTA - 6.), akit aztán a későbbi bajnok Kvitová állított meg az elődöntőben.

A cseh játékos idén már harmincadik megnyert meccsénél jár. Korábban győzött a szentpétervári, a dohai és a prágai tornán is.

Bertens elődöntős volt 2016-ban Roland Garrosban, öt tornagyőzelme van salakon. Madridban olyan versenyzőket legyőzve jutott a döntőbe mint Marija Sarapova, Caroline Wozniacki és Caroline Garcia.