Női foci: lecsúszott az Eb-ről a román válogatott

Idegenbeli gól döntött a portugál lányok javára kedden a Kolozsvári CFR otthonában. Románia női labdarúgó-válogatottja nem kapott ki a pótselejtezőben, de Mirel Albon csapata lemaradt a jövő évi kontinensbajnokságról.

A Román Labdarúgó Szövetség tájékoztatása szerint rekordszámú 7110 érdeklődő látogatott ki a sorsdöntő mérkőzésre. Akárcsak a portugáliai odavágón, ezúttal is 0:0 állt az eredményjelzőn az első két játékrész után, így következhetett a hosszabbítás.

A portugálok a 105+1. percben Andreia Norton lövésével kerültek előnybe. Kevéssel ezt követően Laura Rus egyenlített, de a Dániában játszó csatár gólja kevésnek bizonyult a végső sikerhez.

Az 1990-ben alakult női labdarúgó-válogatott eddig egyetlen világ- vagy Európa-bajnokságon sem szerepelt.