EURO-2016: igazságos román-svájci döntetlen

Második mérkőzését játszotta szerdán az Anghel Iordănescu vezette román válogatott a Franciaországban zajló labdarúgó-Európa-bajnokságon (EURO-2016). A trikolórok 1-1-es döntetlent értek el Svájc ellen, amivel életben tartották továébbjutási esélyeiket. A Maszol kiküldött munkatársa ott volt a párizsi Parc des Princes sajtótribünjében, ahonnan percről percre tudósított.

A csoport másik mérkőzésén 22 órától a házigazda Franciaország csapata Albániával találkozik.

Vége, 1-1-el zárult a Románia-Svájc összecsapás

93. perc - Embolo is besárgul a végére, szimulálásért.

91. perc - még egyet cserélnek a svájciak, lejön Shaqiri, helyét honfitársa, Tarashaj foglalja el.

3 percet hosszabbítanak az oroszok

89. perc - Lang beadását Tătărușanu leveszi.

87. perc - elkezdtek óvatoskodni a felek, most már az 1 pont is jónak tűnik.

82. perc - utolsót cserél a Tábornok, a spanyol másodosztályban vitézkedő Florin Andonét hozza be az utolsó 10 percre Bogdan Stancu helyére. Csere a svájciaknál is: Dzemaili helyett jön Michael Lang.

Nagyon szép lett a mérkőzés, mindkét csapat győzelemre játszik

77. perc - Embolo harcolt ki egy veszélyes szabadrúgást 22 méterre a román kaputól. Shaqiiri a falba lövi, a duplázást pedig megfogja Tătărușanu. A felszabadítás után ismét jönnek a svájciak, Dzemaili lő kapásból mellé. Dragos Grigore a labda helyett Embolo lábát rúgta meg, így ő is sárga lapot kapott.

75. perc - Rodríguez beadását Shaqiri ollózással próbálta befejezni. Látványos volt, de nagyon fölé ment.

70. perc - Torje lep meg mindenkit azzal, hogy közel 40-ről rálövi, nem is rosszul, Sommernek nyújtózkodnia kellett.

68. perc - épp az alábbiakban dicsért Embolo kapott labdát, egy kicsit túl magasat, de így is rá tudta fejelni.

64. perc - cserélnek a svájciak is, Seferovic helyét Embolo veszi át. A feketebőrű játékos nagyon gyors, Chiricheșnek és Săpunarunak garantáltan meg fog gyűlni vele a baja.

61. perc - Iordănescu leveszi Rațot, helyére Steliano Filipet küldi be.

57. perc - Mehmedi bombagóllal egyenlíti ki az állást.

Itt egy előnytelen kép a sajtó munkatársairól

52. perc - Djourou majdnem öngólra „mentette” Torje beadását.

50. perc - Săpunaru felrúgásáért kap sárgalapot Granit Xhaka.

49. perc - Shaqiri kap nagyszerű keresztlabdát Mehmeditől, de a lövését blokkolja Raț.

47. perc - az újonnan beállt Hoban nagyon jó labdát kapott, de a lövése elszállt a kapu mellett.

46.perc - Mihai Pintiliit Ovidiu Hoban váltja a román válogatottban.

Szünet

46. perc - két román szöglettel zárul a félidő.

Az orosz brigád egy percet hosszabbít

44. perc - Lichtsteiner háttal a kapunak kap magas labdát, nem sokat gondolkodik, elfejeli, rușanu könnyedén fogja.

43. perc - a kicsiben elvégzett szögletből nem tudtak veszélyeztetni a svájciak.

Románia eddigi 14 Európa-bajnokságon lejátszott mérkőzésén mindössze egyszer, 2000-ben Anglia ellen (3–2) ünnepelhetett győzelmet.

38. perc - Dzemaili jól érkezett a beadásra, de fejese mellé ment.

37. perc - Keserü is besárgul.

36. perc - a svájci térfelen zajló eseménysorozat megmutatta a két ország futballja közötti különbséget: az apró, technikás románok átbújtak a svájciak hóna alatt és még egyet cseleztek. A svájci védő aztán, amikor hozzá került, bődületesen nagyot rúgott a labdába.

35. perc - Schar fejeli rá, de mellé megy a labda.

33. perc - Rodríguez szabadrúgását megfogja a román kapus.

27. perc - hihetetlenül nagyot védett Sommer. Săpunaru 8 méterről lőtte rá, a svájciak kapusa szuperreflexszel hárított.

25. perc - Chipciu sokkal gyorsabb direkt ellenfelénél, otthagyta, de lövése nem találta el a kaput.

22. perc - Prepeliță és Chipciu is besárgul

20. perc - Schar 30 méterről lő rá, Tătărușanu a felső léc alól tornázza ki.

18. perc - Chipciut visszahúzzák a tizenhatoson belül, egyértelmű büntető, amit Bogdan Stancu magabiztosan értékesít. Románia 1-0-ra vezet Svájc ellen. Stancu a franciák ellen is büntetőből volt eredményes.

16. perc - még egy óriási svájci helyzet, ismét Seferovic kapott kihagyhatatlan labdát, Tătărușanu nagyot védett.

14. perc - a kezdeti fejetlen rohangálás után mintha a svájciak kerekedtek volna felül, ők birtokolják többet a labdát.

9. perc - Keserü fejelt meg ívelten egy labdát, ám ezt Sommer könnyedén lehúzta.

6. perc - az első, igazán nagy helyzet a svájciaké volt, Seferovic játszotta magát szabaddá, és Tătărușanunak semmi érdeme nem volt abban, hogy nem lett gól a lövéséből.

2. perc - az első helyzet a románoké volt, Torje húzta meg jobbszélen, de a beadása pontatlan volt.

19:00 - elkezdődött a mérkőzés

A himnuszok

A mérkőzés előtt készített fotógalériás felvezetőjét itt olvashatja/nézheti meg.

18.30:  félórával a mérkőzés kezdete előtt így néz ki a Parc des Princes stadion.

Nézhető vagy nem nézhető Erdélyben az M4?

Munkatársunk épp szedelőzködni akart a stadion médiaközpontjából, amikor az egyik asztalnál megpillantotta Gundel Takács Gábort, aki az M4 számára közvetíti a Románia-Svájc mérkőzést. Ő is megkapta azt a kérdést, amivel a magyar közmédia kiküldött képviselői minden egyes találkozáskor szembesülnek: nézhető lesz-e Erdélyben az M4 közvetítése? A válasz ugyanaz volt, mint amit Hajdú B. Istvántól kaptunk a a nyitómérkőzés előtt, a közvetítési jogokat csak Magyarország területére vásárolták meg, a román jogtulajdonossal próbáltak egyezkedni, de a tárgyalások nem vezettek eredményre.

Amikor azzal szembesítettük, hogy az állítólagos geokódolás ellenére olvasóink visszajelzései szerint az M4-en nézték pl. a történelmi magyar győzelmet az osztrákok ellen, akkor titokzatosan annyit mondott, egy beszédes gesztus kíséretében, hogy „lehet, kihúztuk a kábelt”.

Munkatársunk részvételét a franciaországi labdarúgó-Európa-bajnokságon a Communitas Alapítvány és a Szerencsejáték Zrt. támogatta.