Vizes Eb.: már nyolc aranyéremnél tartanak a magyar úszók

Kapás Boglárka 1500 méteres gyorsúszásban, Cseh László pedig 100 méter pillangón nyert aranyérmet a londoni vizes Európa-bajnokságon. E két elsőséggel Magyaország növelte előnyét a nemzetek éremtáblázatán, amelyet immár 8 aranyéremmel vezet.

A legjobb idővel döntőbe jutó Kapás Boglárka nyugodtan, magabiztosan kezdte a finálét. Az első kétszázon María Vilas Vidal és Belmonte García tartotta az iramot a magyar lánnyal. Kapás ezután fokozatosan húzott el a többiektől. Kapás nyolcszáz méternél 2.69 másodperccel vezetett Vilas Vidal előtt, Belmonte pedig csak nem akart közelebb kerülni az első két helyezetthez. Juhász Adél eközben folyamatosan a hatodik helyen haladt. És lassan elérkezett az a pillanat, ami után már nem izgultunk Kapás újabb győzelméért: Vilas Vidal kezdett teljesen elfáradni, így 200 méterrel a vége előtt már hét másodperces hátrányban volt Kapás mögött. A címvédő Belmonte a végén megelőzte honfitársát, de Kapásra már nem volt veszélyes.

Kapás tehát a nyolcszázon és a 4x200-as gyorsváltóban szerzett első helye után újabb aranyérmet szerzett Londonban.

Cseh László 50.86-os idővel megnyerte a 100 méter pillangót. Cseh László a 33. Európa-bajnoki aranyérméért szállt vízbe, a tőle megszokott módon, rendkívül rossz reakcióidővel. Ez azonban nem szokta zavarni olimpiai ezüstérmesünket, aki a fordulónál már mindössze 22 százados hátránnyal a harmadik helyen fordult. Cseh ezután az élre úszott, majd negyed-fél testhosszal végig vezetett, s első helyen csapott a célba.