AusOpen: kiesett a korábbi US Open-győztes is

A korábbi US Open-győztes Marin Cilic meglepetésre a harmadik fordulóban kiesett az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A 12. helyen kiemelt horvát játékos Roberto Bautista Aguttól kapott ki három szettben úgy, hogy 12 ásza és 46 nyerő ütése mellett 55 rontott ütést mutatott be. A spanyol teniszező ellenfele a nyolcaddöntőben a helyi botrányhős Nick Kyrgiost búcsúztató cseh Tomas Berdych lesz.

Federer rekordja. Roger Federer a bolgár Grigor Dimitrov legyőzésével megszerezte 300. győzelmét a Grand Slam-tornákon. Federer előtt mindössze egyetlen teniszező jutott el hasonló magasságokba, Martina Navratilova, aki 306 győzelemmel zárta sikeres pályafutását. A két óra 40 percig tartó meccsen Federer 47 nyerőt ütött, közte 13 ászt, és Andre Agassi 2005-ös eredménye óta 34 évével ő a legidősebb, aki bejutott a 16 közé Melbourne-ben.

Eredmények, 3. forduló (a 16 közé jutásért):

férfiak:

Berdych (cseh, 6.)-Kyrgios (ausztrál, 29.) 6:3, 6:4, 1:6, 6:4
Bautista Agut (spanyol, 24.)-Cilic (horvát, 12.) 6:4, 7:6 (7-5), 7:5
Djokovic (szerb, 1.)-Seppi (olasz, 28.), 6:1, 7:5, 7:6 (8-6)
Federer (svájci, 3.)-Dimitrov (bolgár, 27.) 6:4, 3:6, 6:1, 6:4
Simon (francia, 14.)-Delbonis (argentin) 6:3, 6:2, 6:1
Nisikori (japán, 7.) - Garcia-Lopez (spanyol, 26.) 7:5, 2:6, 6:3, 6:4
Tsonga (francia, 9.)-Herbert (francia) 6:4, 7:6 (9-7), 7:6 (7-4)
Goffin (belga, 15.)-Thiem (osztrák, 19.) 6:1, 3:6, 7:6 (7-2), 7:5

nők:
Suarez Navarro (spanyol, 10.)-Kulicskova (orosz) 6:4, 2:0-nál Kulicskova feladta
Gavrilova (ausztrál)-Mladenovic (francia) 6:4, 4:6, 11:9
S. Williams (amerikai, 1.)-Kaszatkina (orosz) 6:1, 6:1
Gaszparjan (orosz)-Putyinceva (kazah) 6:3, 6:4
A. Radwanska (lengyel, 4.)-Puig (Puerto Ricó-i) 6:4, 6:0
Sarapova (orosz, 5.)-Davis (amerikai) 6:1, 6:7 (5-7), 6:0
Bencic (svájci, 12.)-Bondarenko (ukrán) 4:6, 6:2, 6:4
Friedsam (német)-Vinci (olasz, 13.) 0:6, 6:4, 6:4