Aus. Open: elmaradt az újabb bravúr, Babos simán kikapott

Mindössze 67 percig tartott Babos Tímea idei második főtáblás mérkőzése az Australian Openen, miután két sima szettben (6:3, 6:3) kikapott a 12. helyen kiemelt, 18 éves svájci Belinda Bencictől.

Babos megnyert szervajátékával indult a találkozó, ám a következő adogatását elbukta, így Bencic lépéselőnybe került, amellyel aztán élni is tudott. Rövid labdamenetek következtek, majd a svájci 5:3-as vezetésénél egy brékkel tudta lezárni a félórás szettet.

A második játszmában Babos a második szervajátékát veszítette el – a magyar három bréklabdát még hárított, a negyediket már nem tudta –, így lett 3:1 Bencicnek. A magyar összekapta magát, hozta a következő két adogatását, igaz, utóbbinál svájci ellenfele már mérkőzéslabdához is jutott. Babos azonban hárított, feljött 3:5-re, többre azonban nem jutott. Bencic a mérkőzésért adogatott, két mérkőzéslabdához jutott, amiből az elsőt kihasználta.

„Sajnos ma nem ment úgy a játék, ahogyan szerettem volna. Ez most nem sikerült. Végig próbáltam valamit kitalálni, de nem játszottam jól. Ez érezhető volt... Ma nem működött se a szerva, se a tenyeres, sőt még a mozgásom sem volt valami acélos. Sajnálom, hogy így alakult. A taktika meglett volna, de nem tudtam megvalósítani. Ez egy ilyen nap volt... Lehet belőle tanulni. Nyilván most még elkeseredett vagyok, mert úgy éreztem, az utóbbi időben jól ment a játék. Ma viszont nem volt jó. Most még nehéz, remélem, a következő napokban jobb lesz majd a hangulatom. De nem szabad elfelejteni az elmúlt heteket, hónapokat, amikor jól játszottam. Dolgozni kell és csinálni tovább!” – nyilatkozta a magyar játékos a babostimea.hu-nak.

A nőknél első Serena Williams 62 percet töltött a pályán, a két könnyen megnyert szettben négyszer vette el ellenfele, a tajvani Hszie Szu-vej adogatását.

A férfiaknál Roger Federer 1:34 óra alatt gyűrte le Alekszandr Dolgopolovot. A három szett közül a 45 percig tartó második volt szoros, abban 5:5 után tudott brékelni a svájci klasszis. Ennyi elég is volt, hogy utána a saját szervajátékával lezárja a szettet. Az első játszmában szintén elég volt egy brék – Federer 3:2-es vezetése után –, a harmadikban azonban már háromszor is összejött. Dolgopolov akkor talán már kevésbé hitt magában, de azért két mérkőzéslabdát még hárított. Igaz, a saját szervajátékában.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (44 000 000 dollár, kemény pálya)