Aus. Open: Babos először „törte meg az átkot”

Babos Tímea nagy csatában, szetthátrányból fordítva legyőzte a brit Heather Watsont a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság 14,8 millió dollár összdíjazású női versenyének első fordulójában, így bejutott a legjobb 64 közé. A világranglistán 60. Babos - a főtáblás küzdelmek egyetlen magyarja - negyedszer próbálkozik az év első Grand Slam-tornáján, s most először sikerült túljutnia a nyitókörön.

A hétfői meccs 70 percig tartó első játszmájában fej fej mellett haladtak a felek, majd a rövidítésben a WTA rangsorában jelenleg 79. rivális koncentrált jobban. A második felvonásban a 23 éves Watson 4:4 után elvette Babos adogatását, a 22 esztendős magyar teniszező azonban visszabrékelt, fordított, majd egy újabb brékkel 46 perc alatt kiegyenlítette a játszmaállást.

A döntő szettben Babos 3:2-nél sokadik bréklabdáját értékesítve 4:2-re ellépett, de ezután brékek sorozata következett, s a magyar játékos 5:4-es vezetésénél Watson adogathatott. Ekkor ugyan elmaradt az újabb brék, de 5:5 után Babos jobban összpontosított, így végül 2 óra 47 perc alatt a maga javára fordította a mérkőzést.

A két játékosnak ez volt az ötödik egymás elleni találkozója, s Babos most 3-2-re szépített.

A soproni teniszező következő ellenfele a világranglistán 13., 12. kiemelt svájci Belinda Bencic lesz.

Babos párosban is érdekelt Melbourne-ben, a szlovén Katarina Srebotnik oldalán indul.

A címvédőnek is jól ment

A világranglistát vezető amerikai Serena Williams két szoros játszmában legyőzte az olasz Camila Giorgit. Miután az Australian Open címvédője az első szettben kétszer is elvette 24 éves ellenfele adogatójátékát, 4:1-re vezetett. Giorgi hamarosan 4:3-ra felzárkózott, de a részsiker végül az amerikaié lett. A második felvonásban az - összesen 12 kettős hibát elkövető - olasz 5:5 után veszítette el adogatójátékát, így Williams kétjátszmás sikert aratott. A világelső a közelmúltban térdsérüléssel küszködött, de első melbourne-i meccsén úgy tűnt, már nincsenek fájdalmai. "Nem volt könnyű dolgom, mert ellenfelem nagyon jól játszott" - nyilatkozott Williams, aki Giorgi felkészültségét is méltatta, mondván: tudta, hogyan és hova kell ütnie a labdákat. "Ez a meccs arra is jó volt számomra, hogy felvegyem a ritmust. Végig nyugodt maradtam, és azt hiszem, leginkább ez számított. Még mindig feszült vagyok minden egyes mérkőzésem előtt, ez teszi különlegessé számomra a teniszt" - nyilatkozta Serena Williams.

A kiemeltek közül a dán Caroline Wozniacki (16.) és az olasz Sara Errani (17.) máris búcsúzott.

Novak Djokovic nem nagyon izzadt meg

A férfiaknál a világelső és címvédő szerb Novak Djokovic három játszmában legyőzte dél-koreai ellenfelét. A 19 éves Csung Hjon ötször veszítette el adogatójátékát a mérkőzés folyamán, a világranglista éllovasa pedig csak egyszer. Djokovic 1 óra 55 perc alatt nyert, és úgy tűnt, nem viselte meg különösebben a 34 fokos hőség.

A kiemeltek közül a 17. helyen rangsorolt Benoit Paire három szoros szettben kikapott az amerikai Noah Rubintól.