Pályafutása legnagyobb sikerét aratta Simona Halep

Pályafutása első Premier Mandatory (a legmagasabb szintű tornák gyűjtőneve – szerk. megj.) turnéját nyerte meg vasárnap este Simona Halep Indian Wellsben, ahol három „hullámvasút szettben” (2-6, 7-5, 6-4) győzte le a szerb Jelena Jankovicsot.

A mérkőzés a személyi hibákról szólt, mindkét teniszező rettenetesen sokat vétett. Az első szettben a konstancai lány felismerhetetlenül gyengén játszott, Jankovics háromszor is elnyerte szerváját.

A második menet is rosszul indult Halep számára, aki 1-1-nél elvesztette adogatását. Ami az ötödik gémtől következett, az a fantasztikum határát súrolta, 3-2-es Jankovics vezetéstől egyik játékos sem tudta megnyerni saját adogatását. Leghamarabb Halepnek sikerül magára találnia, aki 5-5-nél előnyhöz jutott, majd ismét brékelte a szerb teniszezőt.

A harmadik szettben is folytatódott az „ámokfutás” hatszor brékelték egymást a játékosok, döntőnek az bizonyult, hogy Halepnek ezt a  különmeccset 4-2-re sikerült hoznia, és ezzel 6-4-re nyernie a szettet.

Karrierje 11. tornagyőzelméért Simona Halep 1000 WTA-pontot és egy 900 ezer dolláros csekket kapott.

WTA-TORNA, INDIAN WELLS (6 157 160 dollár, kemény pálya)

• Halep (román, 3.)–Jankovics (szerb, 18.) 2:6, 7:5, 6:4