Ráijesztett szurkolóira, majd fényes győzelmet aratott Simona Halep

Pocsékul kezdte és ragyogóan fejezte be a Carla Suarez Navarro elleni negyeddöntőt Simona Halep, aki 5-7, 6-1, 6-1-es eredménnyel megnyerte az összecsapást és bejutott az Indian Wells-i torna elődöntőjébe. Itt a WTA-ranglistát vezető Serena Williamsszel csap össze.

A román lány becsületesen ráijesztett szurkolóira a mérkőzés elején, ugyanis a spanyol teniszező 4-0-ra meglépett. A büszkeségében sértett Halep visszavette brékjeit és 4-4-re egyenlített, viszont a lendületet nem tudta tovább fenntartani és elvesztette az első szettet 5-7-re.

A második menet előtt konzultált edzőjével, Victor Ionițával, aki nagyon eltalálhatta a meccstaktikát, ugyanis a következő 14 gémből Suarez Navarrónak csak kettőt sikerült megnyernie.

Az alábbi videón a mérkőzés egyik legszebb labdamenetét mutatjuk meg:

Halep következő ellenfele a kaliforniai tornán az a Serena Williams lesz, akivel tavaly kétszer is összecsapott a szingapúri bajnokok tornáján. Ott a győzelmek megosztódtak, a csoportban Halep, a döntőben pedig Williams alázta meg ellenfelét.