Már gyülekeznek a Corinthians-stadionban (GALÉRIA)

A Brazília–Horvátország csoportmérkőzéssel 23 órakor megkezdődik a 2014-es brazíliai labdarúgó-világbajnokság. Előtte grandiózus megnyitó ünnepséget tartottak a Sao Paulo-i Corinthians-stadionban.

11. perc - Marcelo öngóljával vezetéshez jutnak az európaiak. Fel van adva a lecke a házigazdáknak, akiknek a „nemzeti béke érdekében” mindenképpen nyerniük kell.

29. perc - Neymar góljával egyenlítenek a házigazdák. Sao Paulóban tűzijáték van! 1-1!

Az előzetes hírek szerint Romániában lekódolják majd a magyar köztévé brazíliai közvetítéseit. A mérkőzés felvezetését Kolozsváron még lehetett nézni az RDS kábelhálózatán keresztül. Gundel Takács Gábor bejelentkezett a stadionból, ezt is látjuk még. Vajon a mérkőzés kezdetén elsötétül-e a képernyő. Olvasóink írják, hogy Marosvásárhelyen, Nagyváradon, Sepsiszentgyörgyön, Gyergyószentmiklóson, Szatmárnémetiben, Segesváron, Széken, Érmihályfalván, Magyargyerőmonostoron és Érkörtvélyesen is kódolatlanul nézhető a mérkőzés. Rossz hírt csak egy Szilágy megyei faluból kaptunk, ahol a focirajongóknak át kellett kapcsolni a TVR1-re. Köszönjük az információkat!

A második félidőben a japán bíró túl könnyen megítélt büntetőjét Neymar értékesítette. 2-1-re vezetnek a cariocák.

A Copacabanán így örültek a vezető gólnak.

A hosszabbításban Oscar is betalált, így a házigazdák 3-1-es győzelmével ért véget a 2014-es foci-vb nyitómérkőzése.

A helyszínen levő, nálunk szerencsésebb újságíró kollégák egyike megosztotta a Twitteren a kezdőcsapatokat. Köszönjük

A testvériség és a csapatszellem jelentőségét hangsúlyozta Ferenc pápa abban a videoüzenetben, amelyet csütörtökön küldött a Vatikánból a brazíliai labdarúgó-világbajnokságra.

Korábbi cikkünkből informálódhat a foci-vb helyszíneiről és részletes, romániai időre átültetett programjáról.

A vébé hivatalos Twitter-oldalára ezt a képet töltötték fel negyedórával a kezdő sípszó előtt: