Tenisz: nyolcaddöntős a címvédő Halep a Rogers Cupon

Három játszmában, rövidítésben nyert a címvédő Simona Halep a torontói Rogers Cup tenisztorna női egyes mezőnyének második fordulójában Jannifer Brady ellen. A román lány következő ellenfele az orosz Szvetlana Kuznyecova lesz.

Wimbledoni győzelme óta először játszott tétmeccset Halep, és ez meg is látszott a konstancai teniszező játékán.

Az első játszmát az amerikai riválisa nyerte 6:4-re, de a másodikban – ha szoros csatában is – egyenlíteni tudott a világranglista negyedik helyén álló Halep (7:5). A döntő szettben már 4:0-ra is vezetett Simona, de Brady „felállt a padlóról”, és rövidítésre mentette a meccset, amelyet végül a román játékos nyert 7:6 (5) arányban.

A meccs utáni sajtótájékoztatón Simona Halep elismerte, hogy az angol nyílt bajnokságon aratott diadalát követő kéthetes szünet után nehézkesen lendült bele a játékba.

A címvédő román teniszező következő ellenfele, román idő szerint csütörtök este kilenc óra körül, az orosz Szvetlana Kuznyecova lesz a kanadai torna nyolcaddöntőjében.