Esős időben is tudtak felhőtlenül játszani a szentgyörgyiek
Maximális kihasználtsággal üzemelt az egySZEMÉLYES színház a Szent György Napokon. A csillagnál berendezett Sepsiszentgyörgy Európa Kulturális Fővárosa kezdeményezés sátrába sorszám alapján lehetett bejutni, a nézők pedig folyamatosan álltak sorba. A három nap alatt, még az esős szombati napon is „teltházzal" működött az egySZEMÉLYES színház, mintegy százan vettek részt a játékban, a legfiatalabb néző négyéves volt, a legidősebb nyolcvan fölötti.
Volt, akivel castingot szimuláltak, máskor egy bokszolót készítettek fel a következő menetre, néha a bejövő embernek úgymond tükröt tartottak, volt, amikor nem a színész volt a játékmester, hanem a néző, de a vakvezető játékot is kipróbálták – egyénre szabott színházi kísérletnek is nevezhetjük a programot, amely kihívás volt a színészeknek és nézőknek egyaránt.
„Igyekeztünk mindenkivel új helyzetet teremteni, nagyon nyitottak voltak a nézők, mi is egyre bátrabbakká váltunk, sokat tanultunk, kísérlet volt nemcsak a néző számára, de a színészeknek is" – mondta el Benedek Ágnes színművész, aki a programot kezdeményezte Derzsi Dezsővel közösen. Ő ugyancsak izgalmas kísérletként értékelte a háromnapos programot. Szerepjátékba került a néző és a színész is, ha lesz folytatása, még merészebbeknek kell lennünk a határok feszegetésében, emelte ki Derzsi Dezső.
Én és a tárgyam: komolyan vették a sepsiszentgyörgyiek
Hétköznapi és különleges, régóta dédelgetett vagy spontán módon beszerzett, személyes és kevésbé személyes tárgyak rajzolták meg az idei Szent György Napokon Sepsiszentgyörgy eddig ismeretlen arcát. A vártnál is nagyobb érdeklődést váltott ki az a Szent György-napi felhívás, hogy a sepsiszentgyörgyiek hozzák magukkal azt a tárgyat, amely rájuk jellemző, vagy valamiért fontosnak tartják.
Volt, aki jegygyűrűjét mutatta, más műtárgyat, vagy épp édes életet jelző tortástálat hozott, de került pöttyös labda és harmincéves játékautó is, volt, akinek a biztonság jutott eszébe, míg más azt a díjat vette magához, amelyre a legbüszkébb, megint mások improvizáltak és az első kezükbe került tárggyal pózoltak, és felbukkant a Gödri Ferenc, Sepsiszentgyörgy legendás polgármesterének feljegyzéseit tartalmazó füzet is.
A szervezők lefotózták a tárgyat és gazdáját, lejegyezték a hozzá kötődő gondolatot, és folyamatosan töltötték fel a közösségi médiára a képeket. A három nap alatt több mind kétszáz fotó készült, több mint tízezren követték naponta interneten az egyre bővülő fotódokumentációt, a fotógaléria 73 ezer kattintást hozott. „Jó érzés volt látni, hogy többek hazamentek, átgondolták, kiválasztották és visszajöttek az adott tárggyal, vagyis az emberek komolyan vették, mint ahogy mi is komolyan gondoljuk az Európa Kulturális Fővárosa pályázatot" – mondta el Barta Mónika, a Városimázs Iroda vezetője.
Játékok játéka – nyeremények
A két játék résztvevői között hétfőn pólókat, bögréket, szatyrokat, kitűzőket, színházbérleteket sorsoltak ki. A nyertesek névsora: Giacomello Roberto, Domokos Ignaţie Eugen, Silieanu Eduárd, Kovács Kati, Csóka Mára Imola, Szabó Enikő, Derzsi Soma, Fülöp Csaba, Lőfi Gellért, Ráduly Ágota, Orbán Ábel, Mátyus Enikő, Zengő Mihály, Bakó Andrea, Fleischer Hilda, Kolumbán Zenge, Baricz Szidónia, Kopacz Madarász Tünde, Tegző Lóránt, Fazakas Klára, Vajna Dorka, Demeter Bernadett, Győry Andrea Beatrix, Kusztos Attila, Petrovits István, Jánosi Vivien. Az ajándékcsomagok pontos tartalmát a Sepsiszentgyörgy Európa Kulturális Fővárosa program Facebook-oldalán lehet megtekinteni, a facebook.com/i2021 címen. A nyeremények átvehetőek a Városimázs Irodában (Szabadság tér, 6. szám), hétköznap 9-17 óra között, május 15-ig.
A Sepsiszentgyörgy Európa Kulturális Fővárosa pályázat összeállításának folyamatáról, újdonságokról, konzultációkról a www.i2021.ro honlapon lehet olvasni, bekapcsolódni, véleményezni pedig a facebook.com/i2021 oldalon lehet.