Évmilliók üzenete a Székely Nemzeti Múzeumban

Évmilliók üzenete címmel nyílik geológiai kiállítás a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum Lovagtermében január 15-én, szerdán 18 órakor. A székelyföldi kőzeteket, kövületeket és ásványokat bemutató tárlat magángyűjteményekből és a múzeum természetrajzi részlegének anyagából áll össze.

Bartha Zsolt geológus, fotós, ötletgazda így ajánlja a látogatók figyelmébe a kiállítást: „Földünk folytonos változáson megy át. A századok folyamán Székelyföldön olyan leletek kerültek felszínre, amelyek világviszonylatban ritkaságnak számítanak. Ilyen a felsőrákosi őselefánt-lelet, ami a faj eddig előkerült legépebb csontváza, vagy a Ditró környéki magmatizmus feltárt kőzetanyaga. Alsórákoson a bazaltos vulkanizmus, a Szent Anna-tó és a Mohos vulkáni kráterek kialakulása geológiai időben nagyon friss eseményeknek számítanak. Fotók és kiállított kőzetek, ásványok és kövületek segítségével szeretnénk megismertetni a látogatókat a régmúlt idők földtani eseményeivel, valamint a kihalt állatok kövületeivel.”

Társszervezők: Dr. Jakab Gyula, Zólya László, Tóth Levente, László Károly, Wanek Ferenc, Szabó Imre, Kocs Irén, Kovács Alpár, Horváth István.

 

Kimaradt?