Törvényes és indokolt volt a hazai hatóságok szerint, hogy elvették egy román család gyermekeit Angliában

A román hatóságok szerint jogosan vették el az angliai Leedsben élő román családtól négy gyermekét. A Gyermekjogvédelmi és Örökbefogadási Országos Hatóság (ANPDCA) elnöke azt mondta, megérti a család fájdalmát, de a gondozásba vétel „törvényes és indokolt” volt. Mint ismert, Leedsben valóságos lázadás tört ki az utcán múlt csütörtökön, miután kiérkeztek a szociális munkások és a rendőrség a gyermekekért. Az elnök szerint az általa vezetett intézmény továbbra is figyelemmel kíséri az ügyet, és Románia Manchesteri Főkonzulátusával közösen konkrét lépéseket tesz, hogy megtalálják a legjobb megoldást a négy gyermek számára.

Az erőszakos cselekmények éjszakája óta figyelemmel kísérik annak a leedsi román családnak az ügyét, amelynek gyermekeit a brit állam gondozásába vették – közölte Rareș-Petru Achiriloaie, a Gyermekjogvédelmi és Örökbefogadási Országos Hatóság (ANPDCA) elnöke. Azt mondta, megérti a család fájdalmát, de a gondozásba vétel „törvényes és indokolt” volt, számol be a Hotnews.ro.
Mint a Maszolon is megírtuk, gyújtogattak és rendőrautókat rongáltak meg a csütörtök esti zavargások során, amiben román állampolgárok is részt vettek az angliai Leeds Harehills városrészében.

Az erőszakos cselekményeket beszámolók szerint az váltotta ki, hogy szociális munkások érkeztek ki, hogy állami gondozásba vegyék egy romániai család gyermekeit azok után, hogy az egyik gyermekük, egy hét hónapos csecsemő fejsérüléssel került kórházba.

„Az első pillanatoktól kezdve reagáltunk, és felvettük a kapcsolatot Románia Manchesteri Főkonzulátusán dolgozó kollégáinkkal, akik tájékoztattak, hogy tárgyalásokat folytatnak a helyi hatóságokkal, a közösségben élő románokkal, az érintett szülőkkel, valamint a londoni román nagykövetségen dolgozó kollégáinkkal, hogy a törvényes hatáskörük keretein belül támogatást nyújtsanak” – mondta a gyermekjogvédelmi hatóság elnöke.

A romániai gyermekvédelem elnöke szerint a történtek „szomorúak, és nagy hatással vannak mind az ott élő román közösségre, mind a brit társadalomra”. „Az érzelmek átvették az ész helyét, és a jó szándéktól elragadtatva az emberek hagyták, hogy lázadássá fokozódjon a helyzet” – mondta.

Fotó: képernyőmentés

Achiriloaie szerint azonban „a gyermekek érdeke” a fontos. „Megértjük a család fájdalmát és az igényüket, hogy gyermekeik közel legyenek hozzájuk. Sok minden alakulhatott volna jobban is, mindkét oldalon, de a lényeg, hogy olyan megoldásokat találjanak, amelyekkel békésen, megértéssel és higgadtan oldják meg a konfliktust. Megértjük a szülők álláspontját, tisztában vagyunk vele, hogy tehetetlennek, sértettnek érezték magukat, és hogy félelemből reagáltak” – teszi hozzá a gyermekjogvédelmi hatóság elnöke, aki szerint a román hatóságok megértik a brit hatóságok fellépésének okait is.

„A konzuli hivatal munkatársai beszéltek a brit hatóságokkal, megértjük az indokaikat, amelyek törvényesek és indokoltak. De hangsúlyoztuk, hogy a helyzetet jobban is lehetett volna kezelni. Megismétlem, hogy az erőszak semmilyen helyzetben nem megoldás, mert végső soron azt akarjuk, hogy az egész román közösség biztonságban érezze magát, ahogy a brit állampolgárok is biztonságban akarják érezni magukat” – érvelt Rareș-Petru Achiriloaie. Az elnök szerint az általa vezetett intézmény továbbra is figyelemmel kíséri az ügyet, és Románia Manchesteri Főkonzulátusával közösen lépéseket tesz, „hogy megtalálják a legjobb megoldást a négy gyermek számára, akik jelenleg együtt, biztonságban vannak a brit hatóságok felügyelete alatt”.

Mint ismert, az zavargások után kilenc román állampolgárt vett őrizetbe a brit rendőrség, majd nyolcat elengedtek – közölte vasárnap a külügyminisztérium. A brit média az angliai hatóságokat sokkoló erőszakos cselekmények után történt letartóztatásokról beszámolva közölte, hogy egy 37 éves férfi, Iustin Dobre ellen erőszak és egy busz felgyújtása miatt vádat emeltek.

(Nyitókép forrása: a Yorkshire Evening Post Facebook-oldala)

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?