Terrorgyanú Csehországban: Izrael-ellenes csoport vállalta magára a gyújtogatást
Gyújtogatás történt a kelet-csehországi Pardubicében, palesztinbarát, Izrael-ellenes csoport jelentkezett elkövetőként – írja az MTI cseh hírportál alapján.
Felgyújtottak pénteken a reggeli órákban egy ipari raktárépületet a Prágától keletre fekvő Pardubicében. A gyújtogatás elkövetőjeként a The Earthquake Faction csoport jelentkezett – jelentette az Aktuálne.cz hírportál, amelyet a csoport e-mailben tajékoztatott.

„Ma kora reggel egy földalatti csoport felgyújtotta az izraeli fegyverek gyártásának kulcsfontosságú központját” – idézi a hírportál azt az e-mailt, amelyet egyik riporterük kapott. A palesztinbarát, Izrael-ellenes csoport szerint a raktár felgyújtása összefügg Izrael gázai harci műveleteivel. A raktártűz részben átterjedt a szomszédos adminisztrációs épületre is.

Az X közösségi hálózaton röviddel azután megjelent egy videó, amely állítólag a raktár felgyújtását mutatja.

A rendőrség bűncselekmény szándékos elkövetésének gyanújával vizsgálja az esetet. Lenka Bradácová, prágai államügyész szerint terrorizmus gyanús esetről van szó.
Andrej Babis kormányfő bejelentette: este hat órára összehívta a cseh nemzetbiztonsági tanács rendkívüli ülését.

A pardubicei ipari zónában működik egyebek között az LPP Holding cseh cég, amely szerződést kötött az izraeli Elbit Systems céggel drónok kifejlesztéséről és gyártásáról. A The Earthquake Faction földalatti palesztin csoport ezek ráktárhelyiségét gyújtotta fel. Azt állítják, hogy akciójukkal az Izrael számára gyártott fegyvereket kívánták megsemmisíteni. A szervezet közlése szerint akciójukban senki nem sérült meg, de a fegyvergyár berendezéseit sikerült megsemmisíteni.
Kapcsolódó
CSAK SAJÁT


