Robbanás történt az éjszaka Oslóban, az amerikai nagykövetség székhelyén
Hangos robbanás rázta meg az Egyesült Államok oslói nagykövetségét szombatról vasárnapra virradó éjjel. A detonáció kisebb károkat okozott, de sérültekről nem érkezett jelentés – közölte a norvég rendőrség.
A Reuters beszámolója szerint a robbanás az oslói nagykövetség nyugat-oslói területéről hallatszott helyi idő szerint körülbelül 1 órakor, és szemtanúk szerint füst szállt fel a környékről.
„Nagyon sűrű füst borította az utcát, és némi kár keletkezett a bejáratnál” – mondta Sebastian Toerstad, egy 18 éves középiskolás diák, aki az eset idején autóval haladt el a nagykövetség mellett.
Az oslói rendőrség is megerősítette, hogy a robbanás a konzulátusi részleg bejáratánál történt. Később két, fehér védőruhát viselő rendőrségi technikust láttak a helyszínen dolgozni. A rendőrség közlése szerint a környéken nem találtak további robbanószerkezeteket.
„A helyszínen kutyák, drónok és egy helikopter segítségével vizsgálatot folytattunk, egy vagy több lehetséges elkövető után kutatva” – áll az oslói rendőrség közleményében.
A nagykövetség a rendes munkaidőn kívül érkezett megkeresésre egyelőre nem reagált. Az Egyesült Államok külügyminisztériuma szintén nem reagált az eseményekre.
CSAK SAJÁT